KUDAKA Bayburt’ta Toplandı
Düzenlenen toplantıya Bayburt Valisi Mükerrem Ünlüer’in yanı sıra Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Erzincan İl Genel Meclisi Başkanı Ünal Tuygun, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Polat’ta katıldı.
Düzenlenen toplantıda; “Kalkınma Ajanslarının sağlayabileceği mali destek türlerinden olan Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında Ajansa başvurusu yapılan ve Değerlendirme Komisyonu tarafından başarılı bulunan faaliyet tekliflerinin değerlendirilmesi. Kalkınma Ajansları Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinin 90. Maddesi doğrultusunda Ajans Genel Sekreterliği tarafından hazırlanan 2013 yılı Ocak-Haziran Ara Faaliyet Raporunun görüşülmesi, 3. Ajansımız 2014 yılı Mali Destek Programlarının Proje Teklif Çağrısı için hazırlanan Başvuru Rehberlerinin görüşülmesi.
5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkındaki Kanun’un Ajansın görev ve yetkilerini ele alan beşinci maddesinin g bendi doğrultusunda, KUDAKA ile TRA1 Düzey 2 Bölgesinde faaliyet gösteren üniversiteler arasında bölgenin kaynak ve olanaklarını tespit etmeye, ekonomik ve sosyal gelişmeyi hızlandırmaya ve rekabet gücünü artırmaya yönelik doktora tezi çalışmaları yapılmasına yönelik işbirliği yapılması.
5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkındaki Kanununun 5. Maddesi hükmü gereğince Erzurum-Erzincan-Bayburt illerinden oluşan TRA1 Düzey 2 Bölgesinin turizm potansiyelinin tanıtılması amacıyla 05-08 Aralık 2013 tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek olan Travel Turkey Fuarı’na ve 30 Ocak - 2 Şubat 2014 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına (EMITT) katılım sağlanması, hususları karara bağlandı. Ayrıca, güneş enerjisinin elektrik enerjisine dönüştürülmesi konusunda ciddi bir potansiyele sahip olan bölgemizde, bu potansiyelden en yüksek düzeyde faydalanmak üzere enerji ihtiyacına alternatif bir çözüm olarak sunulan güneş enerjisi sistemleri ile yine bölgemizin sahip olduğu yüksek irtifa ve biyoklimatik iklim düşünülerek; başta futbol ve atletizm olmak üzere performansa dayalı sporlarda sezon öncesi hazırlık olanağı sunabilecek Yüksek İrtifa Sporcu Kampları alanlarında araştırmaların ve tanıtım faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi konularında görüş birliğine varıldı. 

doğu

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.