e-Twinning kalite etiketi ödül töreni yapıldı

e-Twinning Kalite Ödül törenine Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı, İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri Abdullah Şahin ve Yalçın Türkyılmaz katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN yaptığı konuşmada; “2018 yılında ilimizde eTwinning projesi kapsamında yapılan çalışmaların neticesinde ödül alan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. eTwinning üzerinde çalışacağımız önemli alt başlıklar var. eTwinning çalışmalarının yani beceri ve proje tabanlı çalışmaların 2023 Eğitim Vizyonu birebir örtüştüğünü görüyoruz. Çocuklara belli konularda yüklenmek, sadece 4 şık arasına hapsetmenin de dışında çocukların becerilerini, proje tabanlı çalışmalarını, kendi güçlü yönlerini ön palana çıkartmalarını ve bu güçlü yönleriyle “ben varım” diyebilmeleri için “Tasarım-Beceri Atölyeleri”ni kuracağız.

Sayın Valimiz’in Müdürlüğümüze 3 tane talimatı oldu. Birincisi projeler, ikincisi okuryazarlık seferberliği, üçüncüsü ise okul öncesi eğitime önem verilmesidir.

Okul öncesi eğitimde 3,4 ve 5 yaşta iki yıldır Türkiye’de birinciyiz. Projelerde ise Türkiye’de öğrenci başına en çok proje yapan il olduk.

eTwinning projeleri; bir araya gelme, iletişim kurabilme, öğrenci ve öğretmenleri bir hedef ve amaç doğrultusunda bir araya getirebilmesi yönüyle 2023 Eğitim Vizyonu’nun temel felsefesiyle birebir örtüşmektedir.

7 Avrupa, 19 Ulusal Kalite ödülü almamız bizi onurlandırmıştır. Bu başarıların temelinde öğretmenlerimizin açtığımız hizmet içi kurslara katılımlarıdır. Öğretmen Gelişim Atölyelerinde “Eğitimde Yeni Yaklaşımlar” adı altında atölyeler kurduk. Bunların her biri bugüne gelmemizin alt yapısıdır.” dedi.

Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı; “eTwinning projelerine katkı sunan, emek veren öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Eğitimde Yenilikçilik Yaklaşımları’nda çok güzel çalışmalar yapılmış. Yurtdışına entegrasyonumuzu, yurt dışından alacağımız destekleri buraya öğrencilerimize, eğitim çalışmalarına yansıtacağız bu bizim için çok önemli. Bir tarafta köklerini geçmişten alan bir taraftan da geleceğe uzanan bir eğitim anlayışını benimsiyoruz. Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un vizyoner yaklaşımı hepimize ilham veriyor. Erzincan’da da bu yeni eğitim vizyonuna en iyi şekilde hazırlanmak hepimizin öncelikli hedefi olsa gerek diye düşünüyorum. Benim bakış açıma göre akademik anlamda öğrencilerimizi yetiştireceğiz. Matematik, fen, pozitif bilimleri en iyi şekilde öğreteceğiz. Akademik ve sosyal anlamda öğrencilerimizi desteklememiz onların iyi insan olmaları, başarılı olmaları, dünyayı tanıyan, kendi yaşadığı toplumu tanıyan, etrafını çevresini bilen donanımlı bireyler olarak yetişmesi, sosyal anlamda da kendini zenginleştirmiş bireyler olarak yetiştirmesini istiyoruz. Bu anlamda her zaman destek olmaya hazırız. Ülkemizi geleceğe taşıyacaksak, ülkemizin kaderini değiştireceksek bunu gençlerimizi iyi yetiştirerek yapacağız .” dedi.

Teknoloji Tasarım ve Görsel Sanatlar öğretmenleri 2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde yer alan ‘’İçerik ve Uygulama’’ başlığı altında yer alan öğrencilerin ilgi, yetenek ve mizaçlarına yönelik gelişimleri için Erzincan’daki tüm okullarda “Tasarım-Beceri Atölyeleri” kurulacak.

doğu

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.