banner85

Vali Akdemir, OSB yatırımcıları ile bir araya geldi

Erzincan Organize Sanayi Bölgesi toplantı salonunda gerçekleştirilen ve Vali Abdurrahman Akdemir, Vali Yardımcısı Mehmet Kurt,İl Genel Meclis Başkanı Ünal Tuygun, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Polat, Organize Sanayi Bölge Müdürü Ergül Kolak ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda, Müteşebbis Heyet Başkanı ve Başkan vekili, yönetim kurulu, denetim kurulu asil ve yedek üyeleri belirlendi.Müteşebbis heyetinin ilk toplantısında bir sunum eşliğinde tanıtım yapan Erzincan OSB Bölge Müdürü Ergül Kolak Erzincan Organize Sanayi Bölgesinde yapılan ve yapılacak çalışmalar ve 5. Bölge de yer alan Erzincan 'da desteklenecek sektörlerle ilgili olarak Sayın Valimiz Abdurrahman Akdemir’e bir brifing sundu.
Mevcut Organize Sanayi Bölgesinin genişleme konularının görüşüldüğü toplantıda bir konuşma yapan ve sözlerine Müteşebbis heyetinin ilk toplantısına başarı dileklerini ileterek; başlayan Vali Akdemir, “Hepimizin gayesi İlimizin gelişmesi ve kalkınmasına katkıda bulunmaktır. Bugün gelinen noktada İlimiz, Organize Sanayi Bölgemizde, uygulanan teşvikler ve alt yapıda yatırımcıların talep ettiği teknik altyapı yatırımlarının tamamlanması ile yatırım yapılması cazip hale getirilmiştir. Organize Sanayi Bölgesinde m² bazında doluluk oranı inşaatı devam eden ve proje aşamasındaki tesislerin devreye girmesiyle % 67 ye ulaşacaktır. Hedefimiz bölgemizin doluluk oranını % 100’ e çıkarmaktır. Bu yönde ki çalışmalarımız kararlılıkla devam edecektir.Erzincan Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti ve Yönetim Kurulu olarak, Bölgemizi yatırımcı için cazip hale getirmek amacıyla azami gayret sarf edilmektedir. Yürütülen çalışmalar neticesinde; Devlet Demir Yolları bağlantısı Bölgemizin sanayi parselleri içerisine kadar getirilmiştir. Bölgemizin Doğal Gaz altyapısı tamamlanarak Bölgedeki Yatırımcıların Doğal Gaz talebi karşılanmıştır. Bölgemizin atık su arıtma tesisinin Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansının Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı Kapsamında inşası için gerekli proje yaptırılarak ilgili Bakanlık onayına sunulmuştur.Yürürlülükte bulunan Kararname kapsamında 5. Bölgede yer alan Erzincan Organize Sanayi Bölgesinde gerçekleştirilecek yatırımlar; Gümrük Vergisi Muafiyeti, KDV İstisnası, Vergi İndirimi, Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteği, Yatırım Yeri Tahsisi, Faiz Desteği gibi destek unsurlarından faydalanmaktadır. İlimizin, gerek alt yapısı gerekse sosyal yapısıyla sanayi gelişimi için hazır halde olup, devletimizin uygulamaya koyduğu teşvik ve desteklerden maksimum düzeyde yararlanması ve yatırımcı için cazip hale getirilerek istihdamın artırılması yönünde hiçbir engel bulunmamaktadır.Bahsettiğimiz bu yatırım ve teşvikler ile bölgemize yatırım için gelen yatırımcılarımızın ve devletin imkânları birleştiğinde küreselleşme rüzgârlarının estiği, dünya ülkeleri ile makro düzeyde ekonomik ve ticari bir bütünleşmeye doğru gidildiği günümüzde çok eski ve köklü bir tarihi geçmişe sahip olan Erzincan, Türkiye'deki bu gelişmeye paralel olarak son yıllarda üretim, istihdam ve ihracat seferberliği kapsamında sanayi yatırımlarında bir atılım gerçekleştirecektir. Bu yöndeki çalışmalarımız kararlılıkla devam edecektir. Valiliğimiz, Kamu kurumlarımız ve bütün mesai arkadaşlarımızla birlikte bu hedef doğrultusunda çok daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Bu inanç ve duygu düşünceler ile hepinize teşekkür eder sevgilerimi sunarım." Şeklinde konuştu.İşletmelerin durumlarının tek tek gözden geçirildiği, sorunların ele alınarak çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantı, yönetim kurulunun yeni yönetimine başarı dileklerinin iletilmesi ile son buldu. 

doğu

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.