Ferhat Bulut'tan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

AK Parti Erzincan Merkez İlçe Başkanı Av. Ferhat Bulut, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. AK Parti Erzincan Merkez İlçe Başkanı Av. Bulut mesajında, kadınlar toplumda önemli bir yere sahip olduğunu ifade ederek AK Parti’nin bu konuda çok önemli yasal düzenlemeler yaptığını söyledi. Av. Bulut, AK Parti iktidarlarında kadınların meclise katılımı, haklarının korunması gibi birçok radikal adımların atıldığını ifade etti.

“AK Parti kadınlar için yasal düzenlemeler yaptı”

AK Parti’nin kadınlara verdiği önemi anlatan Av. Bulut açıklamasında; “16 yıllık iktidarımızda kadın hakları alanında hükümetimiz önemli yasal düzenlemelere imza atmıştır. Bu çalışmalar sadece Türkiye’de değil, dünyada de kendine önemli bir yer edinmiştir. Partimiz siyasette kadınları daha görünür kılmak için her daim kadınlara siyasette pozitif görevler vermiş ve bu görevleri de kadınlarımız başarı ile yerine getirmiştir. AK Parti yapılan yasal düzenlemelerle cinsiyete dayalı ayrımcılığı önlemeye yönelik pek çok adım attı. Birçok önemli yasal düzenlemeler yaparak hanım kardeşlerimizi toplumda daha aktif bir noktaya getirdik.

“Cennet annelerin ayakları altındadır”

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in döneminde kız çocukları toprağa diri diri gömülüyordu. Bizler öyle bir Peygamberin ümmetiyiz ki Efendimizin yasakladığı ilk şey kız çocuklarını diri diri toprağa gömülmesiydi. Peygamber Efendimiz (SAV) 'Cennet annelerin ayakları altında' diyerek kadına verdiği önemi ifade etmiştir ve kadınlarımızı yüceltmiştir. Bu yüzdendir ki kadına yapılan şiddet, yanlışlık ve hakaret bir topluma ve insanlığa yapılmıştır. Bunu kabul etmek mümkün değildir. İşte biz böyle bir medeniyete sahibiz. Bizim inancımıza göre annelik ulvi bir makamdır.

“Kadınlar üzerinden toplumu kutuplaştırmanın gayreti içerisindeler”

Ülkemizde 28 Şubat öncesi ve sonrası vesayetçi zihniyetin, kadınların fırsat eşitliğinden yararlanmalarını engelledi. Kadınları eğitim, iş ve siyasal yaşamdan uzaklaştırdılar. Başı kapalı kadınlarımızın çağ dışı bir gerekçe olan ‘kamusal alan’ ifadesiyle özgürlüklerini kısıtlayanlar, tesettürü füruat görenler, kadınlar için demokrasi ve özgürlük nidaları atıp bu ifadeleri sadece belirli bir kesim için samimiyetsizce kullananlar aslında kadınlar üzerinden toplumu kutuplaştırmanın gayreti içerisindeler ve böylelikle de köşeye sıkışmışlıklarını meşrulaştırıyorlar. Kadınlara karşı yapılan ayrımcılık, ırkçılıktan beterdir. Biz AK Parti olarak kadınların sorunlarının çözümüne yönelik Anayasa değişiklikleri yaparak birçok mağduriyetin önüne geçtik. Kadınlara hayatın her alanında pozitif ayrımcılıklar tanıdık, kadın istihdamında ciddi bir artış sağladık ve böylelikle geçmişteki kayıpları telafi etmeye çalıştık” ifadelerini kullandı.

Haberler