“Veliler tedirgin yol tehlike saçıyor”

Kemah İlçesi’nin Oğuz ve Yücebelen Köyü sakinlerinin yol çilesi devam ediyor. Bilindiği üzere 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının başlamasına sayılı günler kaldı. Kemah İlçesinde taşımalı eğitimin bulunduğu birkaç köyden biri olan Oğuz Köyünde veliler hasretle verilen sözlerin tutulmasını bekliyor.

Bayramın bitişi ile süreci hızlandıracaklarını, son olarak Cumhurbaşkanlığı makamına ulaşacaklarını belirten MHP 27. Dönem Milletvekili Aday Adayı Ömer Efe Gün, gerekli adımların atılması gerektiğini söyledi.

Ömer Efe Gün açıklamasında; “Süreç çok daraldı, bir çocuğun burnunun kanaması bizim kalbimizi acıtır. Bu hafta adım atılmasını bekliyoruz. Ülkemizin bulunduğu şu zor süreci elele, gönül gönüle atlatma gayreti içindeyiz lakin yol ve su için talepte bulunmak dahi utandırıyor bizleri. 2023 Lider Ülke Türkiye sloganının içini boşalacak her kurum ve şahsın karşısında dimdik duracağız ve bunu aşacağız. Umarım sorun Erzincan bünyesinde aşılır ve Kemah Ana Bağlantı yolunda taşımalı eğitim bulunan Oğuz Köyü, bu yıl sağanak yağışlar neticesinde oluşan selden mağdur olan Yücebelen ile Eriç Köylerinin hakkı olan hizmeti yetkililer ulaştırır. Her mağduriyetin takipçisi olacağız. " dedi.

Haberler