“Huzur ve Kardeşliğin Daim Olmasını Diliyoruz”

Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır Muharrem ayı dolasıyla ortak yazılı bir basın açıklaması yaptılar.

Erzincan Milletvekilleri Karaman ve Çakır açıklamalarında; “İslam tarihinde “hicret” bir dönüm noktasıdır. Muharrem Ayı’nda gerçekleşen “Hicret” Peygamberimizin (SAV) Mekke’den Medine’ye pek çok zorluğa rağmen her şeyi göze alarak, Allah rızası için yaptığı kutsal yolculuktur. Hicret, Peygamberimizle birlikte Ashab-ı Kiram efendilerimizin, anne-baba, eş, kardeş, mal-mülk, doğup büyüdükleri yerlerden, canlarından ve Kâbe’den vazgeçerek İslam için yaptıkları yolculuktur. Onlar, Allah’a ve elçisine bağlılıklarını gösterdiler. Bu yolculukla Hak’ka ve hakikate yürüdüler.

Son derece büyük bir öneme sahip olan bu gün, Hicri takvimin başlangıcıdır. Bugünü hakkıyla anmak bizler için değerlerimizi hatırlamak açısından önemlidir. Takvim, kıymet verilendir. Hicri Takvim de “Hicret”e verdiğimiz değer ve kıymetin bir göstergesidir. Hicri Yıl’ın ve Muharrem ayının başta ülkemiz olmak üzere, tüm İslam coğrafyasına hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz. Tüm din kardeşlerimize ve insanlığa yapılan zulümlerin son bulmasını, huzur ve kardeşliğin daim olmasını diliyoruz” ifadelerine yer verdiler.

Haberler