banner76

T.C. ERZİNCAN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU


2013/35 SATIŞ
TAŞINMAZLARIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazların cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ     : Erzincan İli, Merkez İlçesi, Çatalören köyü, 149 Ada, 43 Parsel, Taşınmaz Tapu kayıtlarında sulu tarla olarak kayıtlı olup, fen bilirkişisinin 17/05/2017 tarihli raporundaki dosyada mevcut şemada kesik çizgiler ile belrittiği Kısımda DSİ Kanal istimlak sahası içerisinde kaldığı ve henüz ifrazının yapılmadığı belirtilmiş olup, ilgili kanun gereği kanala giden kısım DSİ genel müdürlüğüne ait olup,kalan kısım satışa konu edilmiştir.
Adresi    : Erzincan İli, Merkez İlçesi, Çatalören köyü, 149 Ada, 43 Parsel,
Yüzölçümü    : 3.460 m2
İmar Durumu    : Yok 
Kıymeti    : 16.123,60 TL
KDV Oranı    : %18
Kaydındaki Şerhler    : Tapu Kaydı gibidir. 
1. Satış Günü    : 12/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası2. Satış Günü    : 10/05/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri    : İcra Müdürlüğü Satış Odası - Erzincan Adalet Sarayı Zemin Kat MERKEZ / ERZİNCAN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ     :Erzincan İli, Merkez İlçesi, Çatalören köyü, 149 Ada, 41 Parsel, Taşınmaz Tapu kayıtlarında sulu tarla olarak kayıtlı olup, fen bilirkişisinin 17/05/2017 tarihli raporundaki dosyada mevcut şemada kesik çizgiler ile belirttiği Kısımda DSİ Kanal istimlak sahası içerisinde kaldığı ve henüz ifrazının yapılmadığı belirtilmiş olup, ilgili kanun gereği kanala giden kısım DSİ genel müdürlüğüne ait olup,kalan kısım satışa konu edilmiştir.
Adresi    : Erzincan İli, Merkez İlçesi, Çatalören köyü, 149 Ada, 41 Parsel,
Yüzölçümü    : 15.296 m2
İmar Durumu    : Yok 
Kıymeti    : 71.279,36 TL
KDV Oranı    : %18
Kaydındaki Şerhler    : Tapu Kaydı gibidir. 
1. Satış Günü    : 12/04/2019 günü 14:30 - 14:40 arası     2. Satış Günü    : 10/05/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri    : İcra Müdürlüğü Satış Odası - Erzincan Adalet Sarayı Zemin Kat MERKEZ / ERZİNCAN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ     :Erzincan İli, Merkez İlçesi, Çatalören köyü, 149 Ada, 42 Parsel, Taşınmaz Tapu kayıtlarında sulu tarla olarak kayıtlı olup, fen bilirkişisinin 17/05/2017 tarihli raporundaki dosyada mevcut şemada kesik çizgiler ile belrittiği Kısımda DSİ Kanal istimlak sahası içerisinde kaldığı ve henüz ifrazının yapılmadığı belirtilmiş olup, ilgili kanun gereği kanala giden kısım DSİ genel müdürlüğüne ait olup,kalan kısım satışa konu edilmiştir.
Adresi    : Erzincan İli, Merkez İlçesi, Çatalören köyü, 149 Ada, 42 Parsel,
Yüzölçümü    : 5.216 m2
İmar Durumu    : Yok 
Kıymeti    : 24.306,56 TL
KDV Oranı    : %18
Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydı gibidir. 
1. Satış Günü    : 12/04/2019 günü 14:50 - 15:00 arası2. Satış Günü    : 10/05/2019 günü 14:50 - 15:00 arası
Satış Yeri    : İcra Müdürlüğü Satış Odası - Erzincan Adalet Sarayı Zemin Kat MERKEZ / ERZİNCAN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Satış şartları : 
    1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
    2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
    3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
    4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
    5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
    6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/35 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/11/2018
 


 

doğu

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.