Erzincan'da DHKP/C propagandası yapan 1 kişi tutuklandı Erzincan'da DHKP/C propagandası yapan 1 kişi tutuklandı

İl Müdür Yardımcısı Serkan Kütük'ün de katıldığı toplantıda katılımcılara 2024 yılında KKYDP kapsamında yatırım yapacakları ekonomik yatırımlar ve bireysel sulama sistemlerine yönelik hibelerin genel bir tanıtımı yapıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen %50 oranındaki hibeden yararlanmak isteyen girişimciler toplantıda sorularına da yanıt buldular. 
İl Müdür Yardımcısı Serkan Kütük, Erzincanlı girişimcilerin Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulanan KKYDP hibelerinden en iyi şeklide yararlanmaları için Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesi teknik elemanlarının girişimcilere yol göstererek teknik destek sağlayacağını söyledi. Erzincan’da son yıllarda gelişme trendi içerisinde yer alan sebzecilik ve meyvecilik gibi sektörlerin ihtiyaç duyduğu basınçlı sulama sistemleri için de Tarım Bakanlığı tarafından hibe verildiğini hatırlatan İl Müdür Yardımcısı Kütük, bu hibenin de Erzincan çiftçisi için son derece önemli olduğunu söyledi.

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya yatırımcılar yoğun ilgi gösterdi. 
Girişimciler KKYDP Başvuruları ile ilgili tüm bilgi ve formları Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü resmi web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden ulaşabilirler.

Editör: Saliha Kara