Abdulkadir Zengin açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Şehit, şehit yakınları ve gaziye saygı! saygı derken olması gerekeni ifade etmek istiyorum. İmkân ve makamları kullanırken adalet, ehliyet ve iyi niyet esas olmalıdır. İyi niyet dedik ya evet, niyetinizi okuyor ve görüyoruz.

Bu vatan toprakları üzerinde yaşayan ve kendini bu vatanın evladı sayan her birey şehide, yakınına ve gazilerimize gerekli hassasiyeti göstermeli, kendisi için serden geçenleri, yakınlarını ve kahraman gazilerimizi iyi bellemelidirler. Bu da benlik değil, bizlik bilincini oluşturmalıdır. Bu bilincin en bariz örnekleri aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizdir.

Başkan Aksun'dan Yüksel Çakır'ın adaylığı hakkında ilk yorum Başkan Aksun'dan Yüksel Çakır'ın adaylığı hakkında ilk yorum

Son zamanlarda hemen hemen her mecrada şehit yakınına, gazimize dil uzatılır oldu. Kimi TV kanallarında kimi devlet kurumlarında kimide sosyal medyada dillerini yere sürüp paspas etmeye ant içmiş sanki .

Ama unutmasınlar ki aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz olmasa onlar nefes bile alamazlardı.

Buradan bir kez daha hatırlatıyorum. Bu devlet ve millet size gereken cevabı hangi mecrada olursanız olun verdi, vermeye de devam edecektir. Had de bizimdir hudutta.”

Editör: Adem Küçükkaya