Türkiye genelinde araç piyasalarında ki düşüş, dolandırıcıları harekete geçirdi. Vatandaş sıfır araç alamamaktan yakınırken, mecburen ikinci el araca yöneliyor. İkinci el araca rağbet olunca da dolandırıcılar kolları sıvıyor ve piyasada dolandıracak vatandaş arıyor. 

BİM'e Stoper Makine Ayağı, Tornavida Seti, Kurbağacık Anahtar, Testere Kolu, Delici Matkap, Boyacı Seti geliyor! BİM'e Stoper Makine Ayağı, Tornavida Seti, Kurbağacık Anahtar, Testere Kolu, Delici Matkap, Boyacı Seti geliyor!

Özellikle anlaşmalı ekspertizleri olan dolandırıcılar, değişenli, boyalı, hatta ağır hasarlı araçları bile kazasız ve boyasız diyerek satabiliyor. Vatandaş da ekspertiz raporlarına güvenerek gözü kapalı bir şekilde aracı alıp gidebiliyor ve dolandırıldığını aracını başkasına satarken öğreniyor. 

Bu şekilde piyasada çok fazla dolandırıcı bulunduğundan, vatandaşların araç alırken güvenilir yerler ile çalışması gerekiyor. Güvenilir ekspertiz raporu almadan da araç alışverişi kesinlikle yapılmaması gerekiyor. Aksi halde kaş ile göz arasında dolandırılmanız mümkün.

Editör: Adem Küçükkaya