Şirketten yapılan açıklamaya göre, Sigortam.net anlaşmalı olduğu 20'den fazla sigorta şirketi aracılığıyla her bütçeye uygun seçenekleri tek tıkla kullanıcılarına ulaştırarak keyifli bir tatil için Seyahat Sağlık Sigortasının önemine vurgu yapıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sigortam.net CEO'su Ataman Kalkan, Seyahat Sağlık Sigortasının güvenli bir tatil için olmazsa olmazların başında geldiğini aktararak, "Seyahat Sağlık Sigortası, seyahatlerde ani sağlık sorunlarına karşı koruma sağlamanın en güvenli yolu. Bu sigorta türü, tatil esnasında oluşabilecek hastalık durumlarında sağlık hizmeti almanızı garanti altına alırken aynı zamanda beklenmedik durumlarda da sigortalıya destek oluyor.

Çünkü Seyahat Sağlık Sigortasının avantajları sadece tedavi imkanıyla sınırlı değil. Bagaj kaybı, seyahat iptali gibi durumlarda da hasar masraflarını karşılıyor olması, sigortalının seyahatin her aşamasında güvende olmasını sağlıyor." ifadelerini kullandı.

Ekmek fiyatı 2 TL'ye düştü Ekmek fiyatı 2 TL'ye düştü

Kalkan, vize isteyen herhangi bir ülkeye gitmeden önce yapılacak vize başvurusu sırasında da Seyahat Sağlık Sigortasının zorunlu olduğunu kaydederek, "Seyahat Sağlık Sigortası firmadan firmaya farklılık gösterse de bazı belli başlı faktörlere bağlı olarak şekilleniyor. Seyahatin amacı, destinasyon ve poliçenin sunduğu teminatlar gibi faktörler fiyatları etkiliyor. Ancak Seyahat Sağlık Sigortasının sunduğu güvence ve huzurlu bir tatil geçirmek, aslında ödenen primden çok daha fazlasını temsil ediyor." değerlendirmesinde bulundu.

Schengen ülkeleri gibi vize işlemlerinde seyahat sağlık sigortasını şart koşan ülkelerde, yurt dışı seyahat sağlık sigortasının hayati bir öneme sahip olduğunu belirten Kalkan, "Bu sigorta, yurt dışında karşılaşılabilecek olumsuz durumlarda sigortalıya önemli avantajlar sunuyor. Biz de Sigortam.net olarak, anlaşmalı olduğumuz 20’den fazla sigorta şirketinin geniş kapsamlı sigorta seçenekleriyle, kullanıcılarımızın seyahatin her anında huzur içinde olmalarını sağlıyoruz." değerlendirmesini yaptı. -AA

Editör: Sena ERDOĞAN