Uzmanlar havaların geceleri aşırı soğumasıyla birlikte su sayaçlarının donabileceğine dair uyarılarda bulundu.

Konuya ilişkin yapılan uyarıda, soğuk havanın su sayaçlarına zarar verdiği, bu durumda soğuğa karşı herhangi bir yalıtımı olmayan su sayaçlarının belirli bir süre kullanılmadığında donduğuna dikkat çekildi. Açıkta bulunan su sayaçlarının koruyucu materyaller ile kaplanması gerektiği belirtilerek donan su sayaçları ile borulara kesinlikle ateş veya sıcak suyla müdahale edilmemesi gerektiği vurgulandı.

BİM'de satışa sunulan Braun El Blender Seti MultiQuick 5 Alınır mı? Gerçek Kullanıcı Yorumları BİM'de satışa sunulan Braun El Blender Seti MultiQuick 5 Alınır mı? Gerçek Kullanıcı Yorumları

Herhangi bir mağduriyetle karşılaşmamak için su sayaçları ile tesisat borularının soğuktan mutlaka korunması gerektiğini kaydeden uzmanlar, “Ülkemizde soğuk havaların etkisi hissedilmeye başladı. Özellikle kar yağışları sonrası düşen hava sıcaklıkları nedeniyle açıkta bulunan su sayaçları donma tehlikesi altında. Sayaçların ve su tesisatlarının donmaya karşı korunması gerekmektedir" şeklinde vatandaşı bilgilendirdi.

-İHA

Editör: Sena ERDOĞAN