Her sezon katılım sayısının arttığı ve büyük ilgi gören bu amatör ligler, Doğu Anadolu Bölgesi'nde futbola olan tutkunun bir göstergesi niteliğinde. Lig kapsamında Erzincan, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum ve Sivas illeri ile bu illerin ilçelerinden oluşan bölge takımları kıyasıya mücadele edecek. Tüm futbol kuralları çerçevesinde normal standart sahalarda oynanacak maçlar, illerdeki TFF Hakem Kurulları tarafından atanan hakemler tarafından yönetilecek.

Yeniliklerle Geliyor

2024-2025 sezonu için yeni bir yönetim kurulu ve disiplin kurulu oluşturularak ligin kalitesinin daha da artırılması hedefleniyor. Her takımdan bir sorumlunun yer alacağı bu yeni yönetim anlayışı ile ligimiz "ben" değil "biz" ruhuyla ilerlemesi hedefleniyor.

Futbol Tutkusu Her Yaşta

Lig, her yıl futbolu bırakmış ve yıllar önce amatör veya profesyonel liglerde oynamış 38 yaş üstü tüm sporculara hitap ediyor. Futboldan uzaklaşmak istemeyen ve spora olan tutkularını sürdürmek isteyen bu camia, 7'den 77'ye her yaştan sporcuyu kapsıyor. Aynı zamanda gençlere ve çocuklara da örnek teşkil edecek şekilde futbol sergileyen bu camia, büyük bir rağbet görüyor.

Türkiye Şampiyonası Heyecanı

Lig sonunda dereceye giren takımlar, Mayıs ve Ekim ayları arasında Antalya ve Kıbrıs'ta düzenlenecek Türkiye şampiyonalarında illeri ve bölgeyi temsil etme şansı yakalayacak.

Tüm Katılımcılara Başarılar Dilendi

Doğu Anadolu Masterlar ve Veteranlar Federasyonu Başkanı Lokman Turan, 2024-2025 sezonu için tüm katılımcı takımlara şimdiden başarılar dileyerek; “Bu heyecan verici organizasyona katılarak futbola olan tutkularını gösteren tüm sporculara teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Kırkpınar’da başpehlivan Yusuf Can Zeybek oldu Kırkpınar’da başpehlivan Yusuf Can Zeybek oldu

LİGİ OLUŞTURAN TAKIMLAR İSE ŞU ŞEKİLDE:

1-Gümüşhane Üniversitesi 
2-Erzincan Demirkent Masterler 
3-Bayburt Demirözü Masterler 
4-Gümüşhane Masterler 
5-Erzincan İdman Gücü Masterler 
6-Bayburt Arpalı Belediye Masterler 
7-Şiran Belediye Masterler 
8-Erzincan Doğuş Mastereler 
9-Can Erzincan Masterler 
10-Yeşil Refahiye Belediye Masterler 
11-Kelkit Masterler 
12-Erzincan 24 Masterler 

Editör: Adem Küçükkaya