Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tanıtma Genel Müdürlüğü ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), İl Tanıtım ve Geliştirme Programı kapsamında, Türkiye’nin destinasyonlarının tanıtımı için çalışmalarına devam ediyor. Yurt dışı hedef kitleye yönelik ülke tanıtımında kullanılan “Go Türkiye” çatı konseptine uygun olarak illerin "Go" instagram hesapları ve "Gezsen Anadolu'yu" kampanyasının ilhamıyla yurt içi hedef kitleye yönelik "Gezsen" instagram hesapları hayata geçirildi. Çalışma kapsamında; açılan sosyal medya hesaplarına organik trafik akışının sağlanması, hesapların takipçi kitlesinin artırılması, destinasyonun dijital ortamda görünürlüğünün sağlanması ve destinasyonun sunduğu turizm ürünlerine ilişkin içerik üretiminin yapılması amacı ile dijital halkla ilişkiler çalışmaları yürütülüyor.
Bu kapsamda, bu hafta 8 yerli influencer ve sosyal medya içerik üreticisi Erzincan’a geldi. Babür Vatansever, Eren Özdal, Gezen1çift, Hasan Kaval, Lezzetormanda, Mehmet Özcan, Passengeresma ve Selin Uzdil’in katıldığı programda; Erzincan’ın sunduğu birbirinden farklı deneyim ve turizm ürünü 3 gün boyunca sosyal medya kullanıcılarına aktarılıyor. gezsen.erzincan instagram mecrasında da paylaşılan içerikler takipçiler tarafından ilgi ile izleniyor.

Erzincan Belediyesi’nin son meclis toplantısı yapıldı Erzincan Belediyesi’nin son meclis toplantısı yapıldı

Ergan Dağında Erzincan Tulum Peyniri Tandır Ekmeği Ile Kahvaltı Keyfi (2) 1280X853
Erzincan’ın bir turizm destinasyonu olarak konumlandırılması ve seyahat severlerin gelecek seyahat rotalarını Erzincan’a çevirmelerini hedefleyen projenin, farklı dönemlerde devam ettirilmesi planlanıyor.
Projenin bugünkü etabında Vali Hamza Aydoğdu ile Murat Çınar Pala (Lezzetormanda), Ergan Dağı’nın 2400 rakımında göl manzarasına karşı çoban azığı hazırlayarak kahvaltı keyfi yaşadılar.
Vali Aydoğdu, “Ergan’da doğada kahvaltı yapıyoruz. Şehirde kahvaltı yapmak farklı. Böyle yüksek rakımlı, bol oksijenin olduğu, karın olduğu doğada, Erzincan’ı arkamıza aldığımız bir manzara eşliğinde kahvaltı yapmak inanılmaz keyifli. Bizim Ergan’la ilgili bazı çalışmalarımız var. Tamamen geleneklere uygun kahvaltı yerleri yapacağız buralarda. Bu vesileyle Kültür Turizm Bakanlığına Erzincan’ın tanıtımı için gelen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu etkinlikte Erzincan’ın tanıtımına, yemeklerinin tanıtımına, doğal güzelliğinin tanıtımına bir vesile oldu” dedi. -İHA-

Ergan Dağında Erzincan Tulum Peyniri Tandır Ekmeği Ile Kahvaltı Keyfi (1) 1280X853

Editör: Saliha Kara