YÖK Kalite Kurulu Değerlendirme Takımı Üyeleri Erzincan’da

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nin eğitim, öğretim, çeşitli bilimsel ve akademik çalışmalarında Yükseköğretim Kalite Kurulunca belirlenen standartlara erişebilmesi ve bu kapsamda çalışmalarını sürdürebilmesi için YÖK Kalite Kurulunun, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut Başkanlığındaki Değerlendirme Takımı Üyeleriyle, Üniversitemizin akademik ve idari birimlerinde toplantılar gerçekleştirildi.

Değerlendirme Takımı Üyelerinin Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde üç gün süren toplantı ve görüşme programları, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Akın Levent’i ziyaretle başladı. Rektör Prof. Dr. Levent, programla ilgili olarak YÖK Kalite Değerlendirme Takımı Üyelerinin toplantı ve görüşmelerinin Üniversitemizi her yönüyle yakından görebilmeleri açısından son derece yararlı olacağına inandığını söyledi. Değerlendirme Takımı Üyelerinin Birimlerimizdeki çeşitli görüşme ve toplantılarıyla Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’ni yakın plana alarak Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nin mevcut durum, olanak ve kabiliyetlerini görürken, deneyimlerini de birimlerimizle paylaşmalarının önemine dikkat çeken Rektörümüz, Üniversitemizde gerçekleştirdikleri farkındalık sağlayıcı ve her alanda yüksek kaliteyi önceleyen çalışmaları dolayısıyla Değerlendirme Takımı Başkanı Prof. Dr. Karabulut ve Üyelerine teşekkür etti.

Değerlendirme Takımı Başkanı Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut da, YÖK’ün Üniversitelerde gerçekleştirdiği bu uygulamaların, Yükseköğretim Kalite Güvencesi Yönetmeliği ile Yükseköğretim Kalite Kurulunun Çalışma Usul ve Esaslarına göre yapıldığını anımsatarak Yükseköğretim Kurumlarının karşılıklı farkındalık başta olmak üzere kalite iyileştirme süreçlerine sağladığı katkılar açısından büyük önem taşıdığını vurguladı. Uygulama çalışmalarının ilgili yükseköğretim kurumun çeşitli birimlerinde kalite değerlendirmeleri, karşılaşılan sorunlar ve kalite iyileştirme süreçlerine ilişkin önerileri kapsadığına işaret eden Prof. Dr. Karabulut, çalışmaları sırasında Üniversitemizin misafirperverliği, değerlendirmeler esnasındaki koordinasyon ve yakın ekip çalışması işbirliği dolayısıyla Rektör Prof. Dr. Akın Levent’e teşekkür etti.

Değerlendirme Takımı Üyeleri daha sonra programları kapsamında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi bünyesindeki çeşitli birimlerde ki saha çalışması, görüşme ve kalite değerlendirme ve iyileştirme toplantılarına geçtiler. Toplantılarının birinci gün (10 Aralık 2018) programında, Değerlendirme Takımı Üyeleriyle Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Kalite Komisyonu Üyeleri, Eğitim Fakültesi Toplantı Salonunda bir araya geldi. Ardından Değerlendirme Takımı Üyeleri, Üniversite Senatosu ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle Eğitim Fakültesi Mavi Salonda görüşme gerçekleştirdiler. Değerlendirme Takımı Üyeleri aynı gün içerisinde Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi bünyesindeki Fakültelerin yönetim kademesi başta olmak üzere akademik ve idari personeli ile öğrencilerinden oluşan görüşme ekipleriyle gerçekleştirdikleri toplantılarda, kalite iyileştirme, değerlendirme ve çözüm önerilerinin ele alındığı görüşmeler gerçekleştirdiler. Yine aynı gün Paydaşlarımız ile Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörlüğü ek binası toplantı salonunda bir araya gelen Değerlendirme Takımı Üyeleri, programlarının ikinci gününde (11 Aralık 2018) ise aynı görüşme ve değerlendirme toplantılarını Yüksekokul, Meslek Yüksekokulu, Daire Başkanlıkları, Koordinatörlük ve Araştırma Merkezleri nezdinde gerçekleştirdiler. Programın üçüncü ve son gününde (12 Aralık 2018) ise Kurum Değerlendirme ve “Çıkış Bildirimi” ile ilgili hususların görüşüldüğü toplantıyla, YÖK Kalite Kurulu Değerlendirme Takımı Üyelerinin Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde ki çalışmaları tamamlandı.

doğu

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner37

Copyright © Erzincan Doğu Gazetesi

Yazılım: TE Bilişim

Yukarı Çık