Erzincan’da Liselere Geçiş Sınavı (LGS) girecek olan öğrenciler ile birlikte aileler de büyük heyecan yaşadı.

Türkiye genelinde 1 milyondan fazla öğrencinin ter dökeceği Liselere Geçiş Sistemi sınavı sabah saat 09.30’da başladı. Erzincan’da da binlerce öğrenci sabah erken saatlerde sınava gireceği okullara koştu. Aileleriyle birlikte okullara gelen öğrenciler kimlik belgeleri kontrol edildikten sonra okul bahçesine, ardından sınava girecekleri salonlara alındı. Sınavın gerçekleştirildiği okullardan biri olan Erzincan Lisesi’ne gelen öğrenci ve velilerin büyük heyecan yaşadığı görüldü.

"500 tam puan hedefliyorum"

Sınava ailesiyle birlikte gelen Büşra Erdoğan, "Bir yıllık çalışma yaptık emeğimizin karşılığını almak istiyoruz. Ailemle birlikte geldik, heyecanlıyız. Hayırlısıyla girip çıkacağız. En iyisini yani 500 tam puan hedefliyorum" dedi.

Erzincan'da pikap ile otomobilin çarpıştığı kazada 5 kişi yaralandı Erzincan'da pikap ile otomobilin çarpıştığı kazada 5 kişi yaralandı

Sınava oğlunu getiren Kadir Özdemir, "Heyecanlıyız, Rabbim yar ve yardımcıları olsun. İnşallah emeklerinin karşılıklarını alacaklarını düşünüyorum. Sınava hazırlanma süreci çok yoğun, yorucu ve stresli geçti ama inşallah Rabbim emeklerini zayi etmeyecek" diye konuştu.

Kaynak: iha