Yüz hatlarında önemli bir etkiye sahip olan burun şekli, kişinin duruşunu etkilediği gibi aynı zamanda karateri hakkında da ipuçlar veriyor.

DAİMFED Malatya Şube Başkanı Esen, basın mensuplarıyla bir araya geldi DAİMFED Malatya Şube Başkanı Esen, basın mensuplarıyla bir araya geldi

Antik dönemlerde kişinin burun yapısının, iç dünyasıyla ilgili çeşitli özellikleri yansıttığına inanılıyordu ve bu nedenle çeşitli yüz okuma teknikleri geliştirildi. Günümüzde de burun şeklinin karakterileri yansıttığına inanılıyor. Peki hangi burun şekli hangi karakteri yansıtıyor?

Uzun Burun;

Uzun burunlu kişiler, meslek hayatlarında çok hırslı ve çok çalışkan kişiler olarak tanımlanıyor. Ayrıca mükemmelliyetçiliğe eğilimi oldukları tahmin ediliyor.

Küçük Burun;

Burunları kısa ve küçük olan kişilerin oldukça hassas ve sadık yapıda oldukları aktarılıyor. Bu kişilerin duygulara her şeyden çok değer verdikleri ve mütevazi bir hayat tecih ettikleri belirtiliyor.

Sivri Burun;

Bu burna sahip kişilerin paralarını çok akıllıca kullandıkları aktarılırken aynı zamanda bağlanma sorunları da olabileceği belirtiliyor. 

Büyük Burun Deliği;

Bu burun şekli birinin parayı biriktirmek yerine harcamayı sevdiğini işaret ediyor.

Küçük Burun Deliği;

Küçük burun deliği ise kişisel ilişkilere ve aileye güçlü bir bağlılığı gösteriyor.

Editör: Sena ERDOĞAN