Trafik kazasında iki kişi yaralandı araç kullanılamaz hale geldi Trafik kazasında iki kişi yaralandı araç kullanılamaz hale geldi

Kurtuluş Savaşı komutanlarından merhum Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir, milletimizin işgalden kurtuluş sürecinde karşılaştığı zorlukları ve babasıyla birlikte kahramanca mücadele veren kahraman ordumuzun o günün şartlarındaki zorluklarını anlattı.
Karabekir, yegâne zenginliğim Kazım Karabekir dedenizin arşivindeki fotoğraflar diyerek söze başladı ve gençlere “Belgesi olan tarihi okuyacaksınız yoksa gerçekten tarihten öte bir roman okumuş olursunuz” tavsiyesinde bulundu.
Merhum babası Kazım Karabekir’i onun arşivindeki fotoğraflarla anlatan Timsal Karabekir, babasının sancak Kur’an-ı Kerim’inden bahsetti. Sarıkamış Harekâtı, Çanakkale Savaşı, Kurtuluş Savaşı dönemine dair yaşananları anlatan Timsal Karabekir katılımcılar tarafından büyük bir ilgiyle dinlendi.

Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Kazım Karabekir Paşa” konferansına Rektör Prof. Dr. Akın Levent, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Ercan Ekinci, Prof. Dr. Adem Başıbüyük ve Prof. Dr. Çağrı Çırak, Genel Sekreter Doç. Dr. M. Cihat Özgenel, Vali Yardımcısı Ömer Özbay, 3.Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutan Vekili Tuğg. İsmail Yayan, çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Editör: Adem Küçükkaya