Haber: Merve KİRAZ

Düzenlenen programa Erzincan Valisi Mehmet Makas, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşleyen, Erzincan İl Müftüsü Burhan Çakır, hafız olan çocukların aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Hırsızın Densizin kışı olur mu ? Piknik alanını talan etmişler Hırsızın Densizin kışı olur mu ? Piknik alanını talan etmişler

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program hafızların yerini alması ve protokol konuşmaları ile devam etti.

Programda konuşan Erzincan Valisi Mehmet Makas; “Her hayrın başı Bismillah. İlk Bismillahı ve Kur’an-ı Kerim tilavetini dinledik. Bu millet, Aziz Türk Milleti, İslama sancaktarlık yapmış, şimdi tekrar dirilişini yaşayan bir millet. Kim ki Allah ve Resulünün izine, yoluna sarılır ise Allah onları yüceltir. Bizim milletimiz ne zaman Kur’an ve sünnete sarıldı ise dünyaya hükmetmiş. Dünya genelinde de adaleti ve hoşgörüyü yaymış bir millet. Onun için Ayasofya’nın açılması, Taksim’de Camii yapılması bizim için bir diriliştir. Hafızlarımızın Yolu açık olsun. Üzeriniz de emeği olan kardeşlerimize, ailelerinize teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından program hafızlık ilahi gurubu tarafından ilahilerin okunması, taç giyme, hediyelerin takdimi ve dua ile son buldu.