Rimelin kurumaması daha uzun süreli kullanımı için ne yapmanız gerektiklerini sizler için sıraladık

Saklama yönteminizi değiştirin

Rimelinizi kuru ve serin yerlerde saklamanız, içinde bulunan uçucu yağların buharlaşmasını engeller. Böylece rimeliniz çok daha uzun süre kurumadan kullanılabilir. Buzdolabında saklamanız da harika bir fikir!

Ağzını açık bırakmayın

Rimelinizin kapağını uzun süre açık bırakırsanız havayla temas ettiği için kuruyacaktır. Uygularken fırçayı çıkardıktan sonra elinizde tuttuğunuz bir peçete yardımı ile ağzını kapatarak uygulayın. Böylece havayla daha az temas etmesini sağlayıp, kurumasını engellemiş olursunuz.

En İyi Kek Kalıbı Çeşitleri? En İyi Kek Kalıbı Çeşitleri?

Ürünü fırçaya alma yönteminizi değiştirin

Fırçanızı, ürün almak için, rimelinizin ambalajına ileri geri hareketlerle sokup çıkarmanız rimelinizin içine gerekenden fazla hava girmesine neden olur. Bu nedenle ileri geri hareketler yerine fırçanızı ambalajın içine sokup dairesel hareketlerle ürün alın böylece ambalajın içine daha az hava girer ve kullanma süreniz uzar.

Rimelinizin ağzını mutlaka temizleyin

Rimelinizin fırçasını çıkardığınızda ambalajın ağzında ürün birikir. O ürünü mutlaka temizleyin. Fırçanızı çıkarırken biriken ürünler kurur daha sonra tekrar rimeli kullanmak istediğinizde fırçanızın kıllarına yapışır ve topak topak bir görüntü yaratır.

Fırçanızı düzenli olarak temizleyin

Nasıl ki yüz fırçalarımızı düzenli olarak temizliyorsak, daha yüksek performans için rimel fırçamızı da mutlaka temizlemeliyiz. Rimel fırçanızı temizlemek için göz temizleme sularından yararlanabilirsiniz.

Bunları yaptım ama yine de rimelim kurudu diyorsanız o zaman rimelinizin içine 1 damla gliserin damlatın, fırçanızı kapatıp biraz bekleyin, çözüldüğünü göreceksiniz.

Editör: Saliha Kara