1 Mart 2024 tarihli Resmi Gazete 'de Sağlık Bakanlığı bünyesinde taşrada istihdam edilmek üzere 9 bin personel alımı daha gerçekleştirileceği yayımlandı.

Bakan Yerlikaya: "Mahsur kalan 19 kabindeki 137 kişi başarıyla tahliye edilmiştir, 5 kabinde 29 kişinin tahliyesine de devam edilmektedir" Bakan Yerlikaya: "Mahsur kalan 19 kabindeki 137 kişi başarıyla tahliye edilmiştir, 5 kabinde 29 kişinin tahliyesine de devam edilmektedir"

Sağlık Bakanlığına 35 bin personel alımı süreci devam ederken Bakan Koca'dan yeni bir açıklama daha geldi. Sağlık Bakanlığı bünyesine 9 bin yeni personel alımı daha yapılacağını ifade eden Bakan Koca, bu sürecin Resmi Gazete'de yayımlandığını açıkladı.

Düzenlemenin Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Koca, "Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Milletimize ve sağlık camiasına hayırlı olsun" ifadelerine yer verdi.

Editör: Sena ERDOĞAN