Sarıgül komisyonda yaptığı açıklamasında; “Bugün 8. toplantımızı yapıyoruz. Facianın yaşandığı madeni işleten, şirket yönetimini dinleyeceğiz. İyi niyetle, ciddiyetle ve insani hassasiyetle çalışmaya devam ediyoruz. Siyasi bir hesap içerisinde değiliz. Kimseyi suçlamak gibi bir derdimiz yokama kimseyi aklama çabası içinde de değiliz.

Kurban Bayramı tatilinin uzamasıyla uçak ve otobüs bileti aramalarına rağbet arttı Kurban Bayramı tatilinin uzamasıyla uçak ve otobüs bileti aramalarına rağbet arttı

Bir hukuk devletinde kişiler, suçu ispatlanıncaya kadar suçsuz kabul edilir. Biz de burada kimseyi suçlu ön yargısıyla dinlemedik. Olayı anlamaya, öğrenmeye çalıştık. Ancak şunu da unutmamak lazım kibu ve benzer facialar bir daha olmasın istiyorsakihmali, kusuru, sorumluluğu olanların adalet önünde hesap vermesi lazım. Sorumluların cezasını da kamuoyu değil hukuk vermeli masum insanları korumalıdır. Adli süreç kendi mecrasında devam ediyor. Bu şirketle ilgili hassasiyetle takip edilmesi gereken iddialar var. Milletvekili halkın avukatıdır. Erzincan’ın İliç ilçesindeki bir yurttaşımızın aklındaki soruyu da onun adına sormak bizim görevimizdir. Araştırma komisyonu olarak, konunun bütün detaylarını araştıracağız ve bir rapor ortaya koyacağız. Bu raporun kamu vicdanını tatmin edecek, faydalı, yol gösterici, rehber niteliğinde bir rapor olmasınıtemenni ediyorum" dedi. 

Editör: Adem Küçükkaya