Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Tarsus Doğa Parkı, Kurban Bayramı’nı da kapsayan tatilin ilk 5 gününde 16 bine yakın kişiyi ağırladı.

Barındırdığı hayvan türleri ile hem bölgenin hem de ülkenin örnek yaşam alanları arasında gösterilen Tarsus Doğa Parkı’na, kent genelinden olduğu gibi farklı illerden de binlerce ziyaretçi gelmeye devam ediyor. Berdan Barajı’nın yanı başında kurulu bulunan ve yemyeşil ortamıyla cazibe merkezi haline gelen Tarsus Doğa Parkı, bayram tatilinin ilk 5 gününde 16 bine yakın kişiyi ağırladı.

Farklı maymun türlerinden timsaha, aslandan ayıya, kuş çeşitliliğinden sürüngenlere kadar onlarca türde hayvanın barındığı Tarsus Doğa Parkı’nda zaman geçirmek, çocukların olduğu kadar yetişkinlerin de ilgisini çekiyor. Yaban hayatında yaralanan hayvanların tedavilerinin ve rehabilitasyonlarının da yapıldığı Tarsus Doğa Parkı, gezi tutkunlarının öncelikleri arasında yer almaya devam ediyor.

"Aşırı sıcağa rağmen yoğunluk yaşanıyor"

Tarsus Doğa Parkı’nda görevli sağlık teknikeri Ümit Güngör, aşırı sıcağa rağmen parkta yoğunluk yaşandığını ifade etti. Parka il dışından da ziyaretçilerin geldiğini belirten Güngör, "Özellikle deprem bölgesinden; Hatay, Kahramanmaraş, Malatya bölgelerinden gelen ziyaretçilerimiz var. Bayram tatilinin ilk 5 gününde 15-16 bin ziyaretçi parkımıza giriş yaptı. 9 günlük tatil olması sebebiyle pazar akşamına kadar ziyarete açığız" dedi.

Vali Pehlivan: "Mersin’de 537 projenin toplam yatırım bedeli 175 milyar lira" Vali Pehlivan: "Mersin’de 537 projenin toplam yatırım bedeli 175 milyar lira"

"Görmedikleri hayvanları çocuklara tanıtıyoruz"

Ailesiyle birlikte Adana’dan gelen Saniye Akçakoca, özellikle çocuklar için güzel bir aktivite olduğunu belirtti. Çocukların hem eğlendiğini hem de hayvanları canlı görme imkanı bulduğunu dile getiren Akçakoca, "Görmedikleri hayvanları çocuklara tanıtıyoruz" diye konuştu. Parkı ziyaret eden gençler arasında yer alan Seymen Şerif Zengin de Tarsus Doğa Parkı’nın insanların huzurla vakit geçirebileceği bir yer olduğunu kaydetti. Canan Esen ise çocuğuna hayvanları hem göstermeye hem de sevdirmeye geldiğini ifade ederek, "Çocukları bilgilendirmek, hayvanları sevdirmek, çeşitli hayvanları göstermek lazım" dedi.

Kaynak: iha