Sürekli aktif kalabilmek için bataryalarında sürekli dolu olması gerekiyor. Gün boyu şarj edilemeyen telefonlar ise sabaha hazırlanmak üzere uyurken şarja takılıyor. Ancak gece vakti kullanılan şarj aletleri sandığınız kadar masum olmayabilir.

Jimpl.com'la size gelen fotoğrafların tüm hikayesini öğrenin Jimpl.com'la size gelen fotoğrafların tüm hikayesini öğrenin

Uzmanlar şarj kablolarının yakınlarında uyumanın cilt ile teması halinde tehlikeli sonuçlar doğurabileceğine karşı uyarıyor. Şarj esnasında yoğunlaşan sıcak yüzey ciltte kalıcı hasarlara sebep olabiliyor.

Ayrıca uyurken telefon veya şarj cihazınızdan kaynaklı yangın çıkabilir. Yangını fark etmediğiniz durumda yayılan duman bilinç kapanmasına sebep olur. Pek çok kişi telefonunun veya şarj cihazının arızalı olduğunu fark etmez. Bu durum da facialara yol açabilir.

Telefonu şarj ederken güç adaptörü ve kablosuz şarj cihazının iyi havalandırılan mekânlarda tutulması gerekiyor.

Uzmanların tüm uyarılarına rağmen telefon şarjdayken uyuyanların sayısı oldukça fazla. Masum görünen bu durumların büyük tehlikelere yol açmaması için dikkatli olmakta fayda var.

Editör: Yasemin Dülgeroglu