Tesla, Tesla Model Y otomobilini piyasaya sürdü.

Tesla Model Y otomobili şimdiye kadar yüzde 60 ÖTV dilimine giriyordu. Tesla, Türkiye’ye özel olarak spesifik yazılımsal değişikliklere giderek Model Y’yi yüzde 10 ÖTV dilimine uyacak şekilde özelleştirdi. Bu hamle ile en ucuz Tesla Model Y Türkiye fiyatı 1.791.451 TL oldu. Aracın güç limiti de 159kW olarak revize edildi.

A-101'de satışa sunulan Samsung Kurutmalı Çamaşır Makinesi alınır mı? Gerçek kullanıcı yorumları! A-101'de satışa sunulan Samsung Kurutmalı Çamaşır Makinesi alınır mı? Gerçek kullanıcı yorumları!

Arkadan itişli Tesla Model Y, 455 km WLTP menzil sunuyor. Aracın 0'dan 100 km hızlanması ise 7.5 saniye oldu. Ek olarak Model Y’nin son hızı da 217 km/s olarak açıklandı. 216 beygirlik Tesla Model Y’yi sipariş edenler için teslimatlar an itibariyle Haziran-Temmuz döneminde yapılacak. Bununla birlikte tüm renk seçenekleri de %10 ÖTV dilimi içerisinde kalıyor.

Öte yandan Fiyat değişikliğiyle birlikte Tesla Model Y, Türkiye pazarında en çok satan elektrikli otomobil olan Togg T10X’e ciddi bir rakip oldu.

Editör: Sena ERDOĞAN