05 Ekim 2015 Pazartesi

Ertuş Ekmek Fabrikası, Ekmek İsrafını Önleyecek

Türkiye'de üretilen her 10 ekmekten 1'i israf olurken, israf edilen ekmeğin ekonomik kaybı, yıllık 700 milyon doları buluyor.

04 Aralık 2013 Çarşamba 08:43
Ertuş Ekmek Fabrikası, Ekmek İsrafını Önleyecek
Ekmek Türkiye'de vazgeçilmez besin maddelerinin başında yer alırken, Erzincan’da Ertuş Ekmek Fabrikası ekmek israfının önüne geçmek için 50 gramlık ambalajlı küçük ekmek üretmeye başladı.
Hem İsraf Olmuyor, Hem Hijyenik
Ertuş Ekmek Fabrikası İşletmecisi Turgay Ertuş, Erzincan’da ekmek israfının önüne geçmek için böyle bir üretim yapmaya başladıklarını ifade ederek, 50 gramlık ekmeğimiz hem ucuz hem de sağlıklı, Erzincanlı vatandaşlarımızın ekmek israfının önüne geçmesi için bizde bu ekmekleri üretmeye başladık. Bu ekmek normal ekmeğin 5’te biri bu ekmeğimizde normal ekmeğe kullandığımız buğday unu, maya ve tuz kullanıyoruz. Erzincan’da ekmek israfını önlemek için biz fırınımızda yeni aldığımız makine ile bu ekmeği üretmeye başladık. Şuanda Türkiye’de paketlenmiş ekmeğe bir eğilim var bizde Erzincan’da böyle bir uygulamayı başlatmak istedik. Şuanda bu ekmeğimiz en hijyenik bir şekilde üretiliyor kesinlikle el değmeden üretilen bir ekmek vatandaşlarımız bu ekmeği aldığı zaman rahatlıkla 4-5 gün dolabında saklayarak kullanabilir ve bu ekmeğimizin 3 ay bir ömrü var. Şunda bu ekmeğimizi yurtlara öğrencilerimiz tüketiyor. Bu yapmış olduğumuz hizmet Erzincan’da israfı önlemek ve vatandaşlarımızın daha hijyenik daha sağlıklı bir ekmek tüketmesini sağlamaktır. Ekmeğimizin gramı 50 gram fiyatı ise 15 kuruş ambalajlı olarak üretiliyor. Vatandaşlarımız üretimimizi gelerek görebilirler makineden el değmeden satışa sunuluyor. Tüm Erzincanlı vatandaşlarımızın ekmek israfını önlemek için fabrikamıza bekliyoruz” dedi. 
doğu

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV