Gençlik Kampı başvuruları başladı
Gençlik Kamplarına başvurular, 5 Mayıs - 6 Haziran 2014 tarihleri arasında www.genclikkamplari.gov.tr adresinden on-line olarak yapılabilecek. Gençlik Kampları başvuruları ile ilgili bilgi veren Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü K. Atanur Köseoğlu, “Kamp başvuruları internet üzerinden online yapılabildiği gibi ildeki gençlik merkezinde reşit olanların şahsen; reşit olmayanların ise velisi ile birlikte başvurusu alınabilecektir. Eksik ve yanlış beyanda bulunanların başvuruları kabul edilmeyecektir” dedi. Gençlerin, deniz ve doğa kamplarına sadece birer kez katılabileceği için geçmiş yıllarda katılmış olduğu aynı kamp türüne katılamayacağını hatırlatan İl Müdürü Köseoğlu, “Başvuru sahibi gençlerin; kampa katılmak istedikleri tarihlerde bulunacakları (katılmaya hak kazandığı kampa hareket edeceği, otobüse bineceği il) illeri seçerken dikkat etmeleri ve hata yapmamaları gerekmektedir” dedi. Gençlik Kamplarının amaçları hakkında bilgi veren İl Müdürü Köseoğlu, “Türkiye'nin dört bir yanında binlerce gence birbirleriyle tanışma, sportif, kültürel ve sosyal faaliyetlerde bulunma fırsatı vermek amacıyla uygulanan proje kapsamında ulaşım, konaklama ve yemek gibi tüm ihtiyaçlar Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sağlanacak. Ayrıca, gençlerin doğayla iç içe bir ortamda bulundukları yerlerin yerel motifleri hakkında da önemli öğrenimler kazanabileceği kamplara gençler, 6 Hazirana kadar başvuruda bulunabilecekler. 24 Haziran – 13 Eylül tarihlerinde, 7 günlük 9 dönem şeklinde gerçekleştirilecek olan kampa katılmayı hak kazanan 12-15 yaş grubundaki gençler deniz kamplarına, 16-22 yaş aralığındaki gençler ise doğa kamplarında düzenlenecek aktivitelerle keyifli günler geçirecekler.  Başvuruların www.genclikkamplari.gov.tr adresinden yapılabileceği kampa katılanların kendi yaş grubundaki gençlerin farklı coğrafyalardan gelen gençlerle kaynaşması, kardeşlik, arkadaşlık ve dostluk duygularının pekiştirilmesi hedefleniyor” diye açıklamada bulundu.
GENÇLİK KAMPLLARI BAŞVURULARI
Deniz kampları için; 
• 12-13 yaş grubu (2001-2002 doğumlular) 
• 14-15 yaş grubu (1999-2000 doğumlular) 
Doğa kampları için ise; 
• 16–17 yaş grubu (1997-1998 doğumlular) 
• 18-22 yaş grubu (1992-1993-1994-1995-1996 doğumlular) şeklindedir.
Kamplara 12 yaşından küçük ve 22 yaşından büyük gençlerin başvurusu kabul edilmeyecektir. 
Şehit ve gazi yakınları (kardeş ve çocuk), ailesinin toplam aylık geliri 1.000-TL'nin altında olanlar ile ortaöğretimde okuyan ve 2013-2014 eğitim öğretim dönemi içerisinde takdir belgesi alanlara öncelik verilecektir. Bu hususlardan her hangi birinin on-line başvuru esnasında beyan edilmesi halinde, kesin kayıt yaptırmak için gençlik merkezine gelindiğinde bu belgelerin ibrazı zorunludur. İbraz edilememesi halinde başvurusu onaylanmayacaktır.  Bu belgeler; şehit-gazi yakını belgesi, anne ve baba gelir belgeleri, 2013-2014 eğitim öğretim dönemine ait takdir belgesidir. Gençlik kamplarımızın mevcut tesis ve kapasite sayıları ile kamplara olan talep sebebiyle her yaş gurubundan ve her ilden tüm kamplara katılım imkanı bulunmamaktadır. Bu nedenle; her ilin gidebileceği kamplar Bakanlığımızca önceden belirlenmiştir. Başvuru esnasında bu hususa dikkat edilmesi gerekmektedir. Başvuru bilgi sisteminde kampçı adayının niteliklerine uygun kamp alanları adaylarca otomatik olarak görülecektir. Gençlik kamplarına katılmaya hak kazananlar internet sitemizden duyurulacaktır. Gençlik kampına katılmaya hak kazananların, kesin kayıt yaptırmak için başvuru sonuç belgesini kampın başlama tarihinden en geç 10 gün öncesine kadar ilgili gençlik merkezlerine giderek onaylatması gerekmektedir. Onaylatılmak üzere başvuru sonuç belgesinden iki nüsha çıktı alınarak gençlik merkezine götürülecektir. Kampçı adayının 18 yaşından küçük olması halinde formda velisinin imzasının bulunması zorunludur. Bakanlığımız daha çok genci farklı kamplarda bir araya getirmek için çalışmalarına devam etmektedir.
      

doğu

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.