banner76

Memur-Sen birlik ve beraberlik için toplandı
 Toplantı Erzincan İl Müftülüğü’nde görevli genç imam Yusuf Kdçutürk’ün muhteşem kuran-ı kerim tilaveti ile başladı. Toplantıda konuşan Memur-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Habibe Öçal, "28 Şubat sadece başörtülü kadınlar üzerinden yürütülen bir operasyon değil, başı açık kadınlar üzerinden de yürütülmüş bir operasyondur" dedi.

Düzenlenen toplantıya Memur-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Habibe Öçal, Memur-Sen İl Temsilcisi Nebi Gül, Memur-Sen Kadınlar Komisyonu Başkan Yardımcısı Fatma Balcı Memur-Sen Erzincan Kadın Kolları Başkanı Letafet Demir ile Diyanet-Sen Şube Başkanı Zakir Yıldız, Büro Memur-Sen Şube Başkanı Necdet Yıldırım, Birlik haber Sen İl Temsilcisi Mustafa Sevilir, sağlık Sen Şube Başkanı Halil İbrahim İçoğlu, Üniversite Eğitim Bir-Sen İl Temsilcisi Zafer Arli, , Bayındır Memur-Sen İl Temsilcisi Bilal Selçuk, , Ulaştırma Memur-Sen İl Temsilcisi Süleyman Karabaş ve Enerji Bir-Sen İl Temsilcisi Hikmet Kuzey ile Memur-Sen Erzincan Komisyonu üyeleri katıldı. Toplantıda açılış konuşması yapan Memur-Sen Erzincan Kadın Kolları Başkanı Letafet Demir, "Kadın bir anne, eş, kardeş olarak baş tacıdır. Kadınların toplumdaki önemi ve konumunun tartışılamayacağı açık ve nettir. Kadınları başarılı olmayan bir milletin, devletin başarılı olması düşünülemez. Kadınların üretime yönetime katılma imkanına kavuştukları her ülkede toplumsal gelişme çabalarında etkin ve çok önemli roller üstlendiğine tanık oluyoruz. Hiçbir ülkenin kadınların emeği ve katkısı olmadan sağlıklı bir şekilde gelişmesinin, kalkınmasının, demokratikleşmesinin mümkün olmadığını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Memur-Sen İl Temsilcisi Nebi Gül, Katsayı, başörtüsü ve eğitim sistemindeki çarpıklıklar başta olmak üzere pek çok konuda mücadele verdiklerini ve ciddi başarı elde ettiklerini söyledi. Mücadeleye devam edeceklerini kaydeden Memur-Sen İl Temsilcisi Nebi Gül, “Ülkemiz ve İslam Coğrafyasında tarihi bir dönemi yaşıyoruz. Birilerinin ülkemizde operasyona kalkıştığı bu dönemde daha iri ve daha diri olmamız lazım. Türkiye’ye dönük ciddi eylemler var. Gezi olayları, 17-25 Aralık operasyonları ve Kobani eylemlerini gördük. Bu eylem ve operasyonların tek merkezden çıktığını görüyoruz. Bu operasyonların başlangıcı tam 150 yıl önceye Sultan Abdulhamit Dönemi’ne dayanıyor. Yani tarih tekerrür ediyor. Halen tarih derslerinde Balkanları göremiyorsak, Coğrafya Dersi’nde dünyanın merkezini Londra olarak görüyorsak bu müfredat da değişmelidir. Ülkemiz öylesine önemli tarihi günler yaşamakta ki ileride tarih kitaplarında ders olarak okutulacak günleri yaşamaktayız. Ve biz memur Sen ailesi olarak bu tarihi günlerin en önemli öznesi konumundayız. Eğitimde kadınların yeri çok fazla. Bunun gibi birçok örnek gösterebiliriz .Bildiğiniz gibi Memur-Sen’in 21. kuruluş yıldönümü oldu. 21. yılında Memur-Sen’in hedefi 1 milyon üyedir. Üye kampanyasına desteklerinizi bekliyorum" diye konuştu.

Memur-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Habibe Öçal ise, " Konuşmasına katılımcılara teşekkür ederek hoşgeldiniz dedi.Öcal''hepinizi Allah'ın selamı ile selamlıyorum Fatma Hz. Hatice'nin kızıdır demek isterim fakat anladım ki Fatma bu değil,Fatma Hz.. Muhammed'in Kızıdır demek isterim doğrudur fakat yine anladım ki Fatma Bu değil,Fatma Hz.Ali'nin Eşidir demek isterim doğru fakat Fatma bu değilFatma Hz.Hasan ve Hz. Hüseyin'in Anneleri demek isterdim buda değil Fatmabu söylediklerimin hepsi doğrudur fakat Fatma Fatmadır.Evet Fatma Allahın yarattığı Peygamberimizin Kızıdır ama Fatma bütün güzel vasıfları kendinde toplanan Fatma Fatmadır.Öçal Konuşmasına ,Biz genel yetkili sendika olarak hizmet kolumuzdaki çalışanlarla bir araya gelmekten mutluluk duyuyoruz. Ayrıca saha çalışmalarımıza önem veriyoruz. Sahada yaşananları ancak oralara giderek görebilirsiniz. Biz de bunu çok iyi biliyoruz. Devleti denetleyen en önemli merkezlerin başında STK’lar gelir. Bizler Memur-Sen olarak büyük bir sivil toplum kuruluşuyuz. Kadınlar dünyada savaşların, çatışmaların çözüm mekanizması olmuşlardır. 28 Şubat gibi ağır bir darbeden geçtik. 28 Şubat sadece başörtülü kadınlar üzerinden yürütülen bir operasyon değil, başı açık kadınlar üzerinden de yürütülmüş bir operasyondur. Kadınlar burada kutuplaşmaya itildiler. Bunu çok iyi bilmemiz gerekir. O açıdan kadınlar olarak kadınları kendimiz temsil edebiliriz. Kadınlar sessizdir fakat bağırınca sesleri çok çıkar. Erzincan Kadın Komisyonu başkanı Letafet Denir ile Erzincan Memur-Sen İl Temsilcisi Nebi gül ve Bağlı Şube ve il Başkanlarının ilgilerine ve misafirperverliklerine teşekkür ediyoruz " şeklinde konuştu.

 

doğu

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.