Özen, öğrenci kayıtları ilgili açıklamada bulundu
 Özen açıklamasında şunları söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim kurumları yönetmeliğinde yapılan değişiklikler ile resmi tüm ilköğretim kurumlarımız 12 yıllık zorunlu eğitim uygulamaları kapsamında ilkokul, ortaokul ve İmam Hatip ortaokulu olarak dönüştürülmüş olup, 2012–2013 eğitim öğretim yılında 1. Sınıfa başlayacak çocukların e-kayıt yöntemi ile ilkokullara yerleştirilmesi 23 Temmuz 2012 tarihi itibariyle gerçekleştirilmiştir dedi.
Özen, 2011-2012 Eğitim öğretim yılında ilköğretim 4.sınıfda okuyan ve bir üst sınıfa geçen öğrencilerin 2012-2013 eğitim ve öğretim ci velilerinin herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur ancak 2012-2013 eğitim öğretim yılında eğitim öğretime başlamış olan İmam Hatip ortaokullarına devam etmek isteyen 5.sınıf öğrencilerinin kayıtları velileri tarafından bu okullara yapılacaktır ara sınıflardan İmam Hatip ortaokullarına kayıt yapılmayacaktır.
2012 orta öğretim kurumlarına geçiş sistemi tercihle yerleştirme işlemleri 01.08.Ağustos 2012 tarihlerinde yapılacak yerleştirme sonuçları 24 Ağustos 2012 tarihinde ilan edilecek yerleştirme sonuçlarına göre asıl olarak kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri 27–31 Ağustos 2012 tarihi saat 17.00 a kadar yapılacaktır.
2012–2013 eğitim öğretim yılında sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına öğrenci kayıtları; öğrenci velileri genel Lise ve Meslek Lisesi müdürlüklerine 13–31 Ağustos 2012 tarihleri arasında baş vurarak aday kayıt işlemlerini gerçekleştirecektir. Adaylar hem genel Liseye hem Meslek Lisesine kayıt yaptıramayacaktır. Aday kayıt sonuçları en geç 07 Eylül 2012 tarihinde http://www.meb.gov.tr. İnternet adresinde ilan edilecektir. ilan edilen listelere göre kesin kayıt işlemleri okul müdürlüklerince 07–14 Eylül 2012 tarihleri arasında kabul edilerek, kesin kayıt işlemleri tamamlanacaktır dedi.
Özen, mazeretleri nedeniyle 13–31 Ağustos 2012 tarihleri arasında aday kayıtlarını yaptıramayan öğrencilerin mağduriyetine sebebiyet verilmemesi bakımından valiliğimizce belirlenen 17–21 Eylül 2012 tarihleri arasında kayıtları yapılacaktır. Terör saldırıları sonucu şehit olan ya da malul duruma düşen öğretmenlerimizin çocukları, şehit, malul ve muharip gazi çocuklarıyla özel eğitime ihtiyacı olan öğrenciler durumlarını belgelendirmeleri ve istemeleri halinde istedikleri, Genel Lise veya Meslek Liselerine kayıt yaptırabileceklerdir. 2012–2013 eğitim öğretim yılından itibaren ortaöğretime devam zorunluluğu getirildiğinden belirlenen tarihlerde öğrenci kayıtlarının yaptırılması öğrenci mağduriyetlerini önleyecektir. Ayrıca 2011-2012 eğitim-öğretim yılına mahsus olmak üzere Bakanlığımıza bağlı tüm ortaöğretim kurumlarında; Eylül ayında yapılacak olan sorumluluk sınavı döneminde; önceki yıllardan sorumlu olunan derslerin yanı sıra, ders kesiminde gerçekleştirilen ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları sonu itibariyle sınıf geçip geçmediklerine bakılmaksızın öğrencilerin bu öğretim yılında öğrenim gördükleri sınıfta başarısız oldukları en fazla 4 dersten sınava alınmaları,Sınava girilecek derslerin 13-24 Ağustos 2012 tarihleri arasında öğrenci velisi tarafından dilekçe ile okul müdürlüğüne bildirilmesi, İkinci defa sınıf tekrarı durumuna düşmesi sebebiyle, 2011-2012 eğitim-öğretim yılı ders kesimi veya ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları sonu itibariyle okulla ilişiği kesilen öğrencilerden de kalmış oldukları derslerden sınav hakkı verilecektir. 2012/34 sayılı Genelge kapsamında yapılacak sınavdan yararlanmak isteyenlerin bulunması halinde başvuru tarihlerinde tekrar eski okullarına kayıtlarının yapılarak, sınava girecekleri derslere ait müracaatların alınması gerekir dedi.

doğu

Anahtar Kelimeler:
Milli Eğitim
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Copyright © Erzincan Doğu Gazetesi

Yazılım: TE Bilişim

Yukarı Çık