Türkiye'de satışa sunulan Yeni Volkswagen Tiguan,  fiyatı 2.035.000 TL'den başlıyor. 

Türkiye'de 150 beygirlik 1.5 litre eTSI turbo benzinli motorla satın alınabilen yeni Volkswagen Tiguan, Life, Elegance ve R-Line donanım seviyeleriyle tercih edilebiliyor. 48V hafif hibrit sistemin entegre edildiği motorun 100 km'de 0,5 litreye kadar yakıt tasarrufu sağladığı ifade ediliyor.

Sarıasma şırıngayla beslendi! Sarıasma şırıngayla beslendi!

Yeni Tiguan önceki nesline kıyasla 30 mm daha uzun (4.539 mm) ve tavan rayları hariç 4 mm (1.639 mm) daha yüksek. Yeni SUV modelin bagaj hacmi, 37 litre artışla 652 litreye ulaşıyor.

Koltuklar katlandığında bagaj kapasitesi 1.650 litreye çıkıyor. Aynı zamanda, arka koltuklar ileri-geri hareket ettirilebiliyor ve sırtlığın da eğim ayarı bulunuyor. Baş mesafesi ise, önde 9 mm (1.058 mm) ve arkada 10 mm (1.022 mm) artarak, iç mekanda daha ferah bir his sunuyor.

Alman marka, yeni tasarım diliyle birlikte önceden 0.33 olan hava sürtünme katsayısını 0.28'e çekmeyi başarmış. Yeni Tiguan'daki farların ince bir panjur ile birbirine bağlandığını görmekteyiz. Üst paketlerde ortadaki ince LED şerit ile kombine edilecek olan bu farlar opsiyon olarak IQ.LIGHT HD Matrix teknolojisiyle satın alınabiliyor.

Tiguan'ın iç mekanında, yeni Passat'ta da gördüğümüz tasarım dili kendini gösteriyor. Direksiyon simidinin üzerinde kullanıcılardan gelen geri bildirimlerin sonucu olarak fiziksel düğmelere dönüş yapılmış.

Hemen arkada yeni dijital gösterge paneli göze çarparken ortada ise büyük bir multimedya ekranı bizleri karşılıyor. Orta konsoldaki döner düğme de multimedya sistemine entegre kontrollerin sağlandığı ilave bir detay olarak dikkat çekiyor.

Editör: Sena ERDOĞAN