Ekmeğe gelen zam haberinin ardından Erzincan’da birçok fırın rayiç bedel çıkmadan ekmeği 7,5 liradan satışa sundu. Fiyat listesinin pazartesi günü çıkarılacağını ifade eden vatandaş, liste asılmadan ekmeği zamlı fiyattan satan fırıncıları şikâyet etmeye başladı.

Zurnacı baba ve davulcu kızı düğünlerde davetlileri coşturuyor Zurnacı baba ve davulcu kızı düğünlerde davetlileri coşturuyor

Vatandaşlar, “Televizyondan zam haberini alır almaz bizim fırıncılar zam uygulamaya başladı. Fiyat listesi Pazartesi günü çıkacak, neden liste olmadan zamlı tarifeyi uyguluyorlar anlamadık. Bunları denetleyen yok mu? Herkes kafasına göre kanunen uygun olmadığı halde fiyat mı uyguluyor? Çok yazık. Kardeşim zaten pazartesi günü zamlı fiyattan satacaksın, nedir bu fırsatçılık. iki günde ne kazanırsam kar derdinde herkes. Denetleyen de olmayınca halk mecburen zamlı fiyattan almak zorunda kalıyor. Bir önceki dönemin valisi Ali Arslantaş yine buna benzer durumlar olunca zamlı satışı yasaklamıştı ama şu an gören yok, duyan yok, dikkate alan yok. İşin özü şu, Erzincan tarihi boyunca bu dönemki kadar sahipsiz olmadı. Sahip olsaydı bu gün bunu ve buna benzer konuları konuşuyor olmazdık” diyerek sitem ettiler.