Görüntüsüne çok önem veren kadınların en büyük tutkusu olan makyaj, kozmetik ürünlerde büyük hasılatlar elde edilmesini sağlıyor. Makyajın olmasa olmaz parçası olan ruj konusunda kalıcılığın uzun süre devam etmesi büyük önem arz ediyor. Yeme içme esnasında sürekli rujunuzu tazelemeniz mi gerekiyor? Buna son verecek kalıcılığı yüksek markaların ürünlerini sizler için sıralıyoruz.

1. L'Oréal Paris Infaillible 

1.L'Oréal Paris Infaillible_701x960

Öpücüklere dayanıklı kalıcı ruj listemizin ilk üyesi, L'Oréal Paris Infaillible 2 Step Likit rujlar. Çift taraflı aplikatörünün ilk tarafı dudağa yoğun renk veren likit bir ruj, ikinci tarafı ise dudağa nem veren ve ışıltılı görünmesini sağlayan bir balm bulunuyor. 24 saate kadar kalıcı bu likit ruj, dudakları kurutmuyor, çatlamış görünüme neden olmuyor ve öpücüklere olduğu kadar maskeye de dayanıklı bir formüle sahip.

24 Parça Yemek Takımı, Fincan Seti, Karma Kek Kalıbı, Ayaklı Kapaklı Servis Tabağı, Tost/Kahve/ Waffle Makinesi A-101'de 24 Parça Yemek Takımı, Fincan Seti, Karma Kek Kalıbı, Ayaklı Kapaklı Servis Tabağı, Tost/Kahve/ Waffle Makinesi A-101'de

2. Maybelline Matte Ink 20 Pioneer

Maybelline Matte Ink 20 Pioneer_960x960

Kırmızı ruj sürerken bizi endişelendiren önemli konulardan biri de rujun bulaşması. Kıyafetlerle birlikte öpücüğümüzle de kırmızı iz bırakmak istemeyiz! Bu yüzden de her duruma dayanıklı en kalıcı kırmızı rujlardan birini öneriyoruz: Maybelline Matte Ink 20 Pioneer rengi. Hem kırmızısının tonu çok güzel, hem de 16 saate kadar kalıcı formülü, yemeye, içmeye, bardak kenarlarına, maskeye ve öpücüklere dayanıklı!

3. NYX Professional Makeup Shine Loud Rujlar

. NYX Professional Makeup Shine Loud Rujlar_960x960

Asla yerinden oynamayan, denize girsen, yemek yesen, duşa girsen bile dudağında ilk sürdüğün gibi görünen, aynı zamanda canlı tonlara sahip bir mat ruj arıyorsan, Maybelline New York Super Stay Matte Ink rujların City Edition serisine mutlaka bir şans vermelisin. 16 saate kadar kalıcı olan bu rujlar, bu yaz makyaj çantalarımızın vazgeçilmez üyeleri, favorimiz ise parlak turuncu rengi ile 118 Dancer rengi!

4. YSL Beauty Tatouage Couture Likit Rujlar

YSL Beauty Tatouage Couture Likit Rujlar_690x960

Hem ultra mat hem de ultra konforlu bir mat ruj deneyimi yaşamak istersen, L'Oréal Paris'in Infaillible Matte Lip Crayon kalem rujlarını bir an önce denemelisin. Mat bitişli bu rujlar gün boyu kalıcı oldukları gibi, kaygan formülleri ile de son derece rahat uygulanıyorlar. İnce ve eğilimli özel tasarım uçları, ayna kullanmadan ruj sürmene yardımcı olacak. Üstelik, her zaman trend olan mercan, nude, turuncu ve kırmızı tonlarını bu seride bulabilirsin!

6. Note Mattever 

Note Mattever_640x960

Dudağınızla tamamen bütünleşen, incecik bir yapıya sahip olan ve tam 8 saat boyunca dudaklarınızdan çıkmayacak

7. Missha

Missha_960x960

Dudaklarınıza pürüzsüz kadifemsi bir görünüm sağlayan bu ruj, Kore kozmetiğinin yıldızı 

8. Pupa Milano

Pupa Milano_874x960

Suya dayanıklı uzun süre kalıcı likit ruj, Uzun süre parlayan mükemmel bir dudak rengi için ihtiyacınız olan ürün Pupa Milano'dan geliyor...

Pupa Milano'nun bu parlak ruju, iki aşamalı bir ürün. Mat ruj sevmeyenler için ideal.
En iyi sonuç için, ruju sürdükten sonra kurumasını bekleyin.

9. Maybelline Superstay

Maybelline Superstay_700x960

Tam 14 saat kalıcı olan bir diğer ruj, yapışma hissi ya da kuruluk hissi olmayan Maybelline ruj, gün boyu kalıcı.

10. Nyx Liquid Suede Cream Lipstick

Nyx Liquid Suede Cream Lipstick_960x960

Kadifemsi bir doku, uzun süre kalıcı ve su geçirmez olan bu ruj Kadifemsi yumuşaklıkta ve su geçirmez bu uzun süre kalıcı ruj, sürülen her katta güzel, opak, pürüzsüz bir görünüm yaratır.