31 Mart 2024 seçimlerinde Erzincan Belediye Başkanlığı koltuğuna tekrar seçilen Bekir Aksun için mazbata günü idi bu gün. Cumhur İttifakı'nın Belediye Başkan Adayı Bekir Aksun'un Erzincan adliyesinde düzenlenen mazbata törenine 26 .dönem AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Milliyetçi Hareket Partisi Erzincan İl Başkanı Bilgehan Çağrı Özarslan, AK Parti İl Başkanı Çetin Özyurt, Cumhur İttifakı teşkilat mensupları ve vatandaşlar katıldı. 

Bakan Bayraktar acılı aileleri yalnız bırakmadı Bakan Bayraktar acılı aileleri yalnız bırakmadı

Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Bayram Köseoğlu tarafından mazbatası sunulan Belediye başkanı  Bekir Aksun, seçimlerin Erzincan'a hayırlar getirmesi temennisi ile sözlerine başladı.

Aksun: "Çok değerli Erzincanlı hemşehrilerim, şu anda Kardeşliğin Şehri Can Erzincan'ın seçim sonuçları seçim kurulumuzca sonuçlandırılmış ve mazbatamızı almak üzere değerli hemşerilerimle bir aradayız. Öncelikle bu kutsal şehre hizmet etmek bizim için şereftir. Benden önce hizmetleri bulunan tüm Belediye Başkanlarımıza, Milletvekillerimize minnet ve şükranlarımı arz ederek, gelecekte daha güzel, yaşanılabilir bir Erzincan'ı birlikte inşa edebilmek için yol haritamızı şehrimizin menfaatleri üzerine belirlemiş bulunmaktayız. Proje üreterek, şehrimizi geleceğe hazırlamak istiyoruz. Onun için buradan aldığımız güç ve kudretle halkımıza hizmet yapabilmeyi kendimize şiar edinmiş bir anlayışın mensuplarıyız. Farklılıkları zenginlik olarak kabul ediyoruz. Erzincan hep birlikte güzel diyor, hizmeti herkesle buluşturacağımızı ifade ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum. İyi ki varsınız." dedi.

Editör: Mücahit Özdemir