Sirius A ve Sirius B olmak üzere 2 yıldızdan oluşur. Sirius A, mavi-beyaz renkte olup, Güneş’imizden 35,5 kat daha fazla ışık vermektedir. Mısır ve ezoterik kaynaklarda kutsal kabul edilen Sirius’u ve bağlantılı konularını Sodep, Sothis, Sirius, Şi’ra, Sidona, Helios isimleri ile duyabilirsiniz.

Kaynaklarda Güneş’imizin Güneş’i (RA’sı) olarak geçen Sirius, galaksimizin en önemli yıldızıdır. Güneş Sirius’un etrafında döner. Dünya ile Sirius arası mesafe ise yaklaşık 8,5 ışık yılı uzaklıktadır. 

Ezoterik anlamda, bugün başınıza gelen bir olay, genelde 8 yıl önce atılan bir tohumun sonucudur aslında… Yaptığınız, iyiliğin, kötülüğün, doğrunun, yanlışın veya bir seçimin sonuçlarını 8-8,5 yıl sonra alırsınız. Bu bakış açısıyla baktığımızda Venüs’ün de gökyüzünde 8 yıllık periyodlarda pentagram çizerek bir döngüyü kapattığını biliyoruz. Hayatlarınızda 8 yıllık döngüleri gözlemleyin!

Kur’an-ı Kerim’de Necm Suresi 49.ayette geçer. 49.Ayet: "Ve Şi’ranın Rabbi de O’dur’’

Köpek Takımyıldızı'nda olduğundan, tüm ezoterik kaynaklardaki kurt sembolü Sirius ile bağlantılıdır. Bu nedenle Türkler’de kurt sembolü kullanılır.

Amerika'nın kurulma anı; gücüne, başarısına ve kudretine inanıldığı için, özellikle Güneş-Sirius kavuşumu gününe denk getirilmiştir.

Afrika kabilesi Dogon’lar, atalarının Sirius’tan geldiğine inanmaktadırlar.

Güneş’imizin RA’s, eski Mısır tapınaklarındaki "Horos’un Gözü’’ diye nitelendirilir.

Sırt Çantası Nasıl Yıkanır? Sırt Çantası Nasıl Yıkanır?

Doğum haritalarınızda özellikle 14 derece Yengeç’te bir gezegeniniz var ise veya Yükselen (ASC), DSC, IC, MC gibi noktalara denk geliyorsa; hayatınızda önemli pozisyonlara gelir, toplumsal yönden güçlü rolleriniz ve misyonlarınız olur…

Güneş-Sirius kavuşumunun bir yıllık kadersel döngüsünüzü belirleyeceğine inanılıyor!

Güneş-Sirius kavuşumu her yıl 4-5-6 Temmuz günlerine denk gelmektedir. Bu yıl ise 6 Temmuz 2023, Perşembe gününde kavuşum gerçekleşecek. Etkisi 5-6-7 sinde devam ediyor.

Güneş gezegenimizde her daim yol gösterici olarak nitelendirilmiştir. Sirius gibi önemli bir yıldızla kavuştuğu gün illa kader baştan yazılır mı bilemeyiz ancak gelecekte nasıl bir hayat istiyorsunuz; bunun hayallerini kurabilir, amaçlarınıza nasıl ulaşabileceğiniz yönünde aksiyonlar belirleyebilirsiniz.

Evren cesur olanları her zaman destekler!

Evrensel sistem içerisinde yalnız olmadığınızı, zaman ve yaşam döngüsünün farklı düzlemlerde farklı algılandığını unutmayın!

6 Temmuz 2023 Perşembe günü dilekler dileyebilir, meditasyon yapabilir, dua edebilirsiniz. En azından kendinizle beş dakika bile olsa kalmaya özen gösterin!

Kaynak: Buşra Efe (astrolog)