Erzincan’ın Üzümlü ilçesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçede ilk kez kitap fuarı düzenlendi. Fuar kitap okuyucuların ilgisini çekti. İlçe merkezinin yanı sıra ilçeye bağlı köylerdeki öğrenciler de fuarı ziyaret ettiler.

Sabah yemeği etli yaprak dolması Sabah yemeği etli yaprak dolması

Fuarın başlangıcında öğretmen sanatçı Tarkan Köylü tarafından kum sanatı gösteriusi yapıldı. Gösteri ilgi ile izlendi. Gösteride Malazgirt’ten itibaren  Türk tarihinin önemli kilometre taşları olan olayları kuma çizdiği resimlerle izleyicilere gösterdi.

Üzümlü Ortaokulu etkinlik salonunda düzenlenen fuara  çeşitli yayınevleri ve yazarlar katıldılar. İki gün süren kitap fuarına öğrenciler ve vatandaşlar ilgi gösterdi.

Uzumlu Kaymakami Kitap Fuarında incelemelerde bulundu

İlçe’de görev yapan öğretmen yazarlar Lokman Aydoğan ve Gülbahar Aygün de katılarak kitaplarını imzaladılar.

Ayrıca yazar Fatma Şahin kitaplarının gelirini SMA hastası Nilperi Bebeğin tedavisine katkı sağlamak için bağışladı.

Kitap Fuarı ile ilgili olarak konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Şinasi Yıldırım Çocuklarımızın kitaplarla ilişkilerini artırmak, kitabı sevdirmek için kitap  fuarı düzenledik. Anyı zamanda öğretmen yazarlarımız için de ayrıca teşvik oldu.  Öğretmen ve öğrenci ilişkilerini daha güçlü tutmak, öğrencilerimizin okuma- yazma alışkanlığı kazanmalarına katkı sağlamak açısından fuarımız çok iyi oldu.  İmkân bulduğumuz takdirde, önümüzdeki yıllarda da fuarlarımızı devam ettirmek istiyoruz.”dedi.

Uzumlu kitap fuarında ogrenciler

Editör: Halil İbrahim Özdemir