Ziraat Türkiye Kupası 5. turunda son 16'ya kalan Anagold 24Erzincanspor, 'dört büyükler' in biriyle eşleşmek istiyor.

Alınan galibiyetin ardından kentte sevinç gösterileriyle karşılanan kırmızı-siyahlı ekip, kısa zamanda sosyal medyada en çok konuşulan takımlar arasında yer aldı. Taraftarın tam desteğini alan kırmızı-siyahlılar, başarı grafiğini sürdürmek istiyor.

Hem takımdaki yönetici ve futbolcular hem de Erzincanlı sporseverler, alttan ısıtmalı, yağmur ve kar yağışından etkilenmeyen, UEFA standartlarındaki modern statta, rakibini ağırlamak istiyor.

O TAKIM ERZİNCAN'A GELECEK ! :)

Anagold 24Erzincanspor Kulüp Başkanı Ömer Akyürek, tur atlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Kupa maçına iyi hazırlandıklarını ve takım olarak galibiyete inanarak Adanademirspor maçına çıktıklarını dile getiren Akyürek, şöyle konuştu:

''Biz İnegöl maçından sonra bir moral bozukluğu yaşadık. Maçta zeminin bozukluğu ve yaşanan birtakım olumsuzluklar tabii ki skora da yansıdı. Bu maçın tüm olumsuzluklarını unutup kupa maçına odaklandık.'' dedi. 

Galatasaray ve Beşiktaş gibi büyük takımları daha önce kentte misafir ettiklerini hatırlatan Akyürek, kurada daha önce hiç ağırlamadıkları Fenerbahçe ile eşleşmeyi arzuladığını sözlerine ekledi.

Erzincan'ın önde gelen basın mensupları bir araya geldi Erzincan'ın önde gelen basın mensupları bir araya geldi

Erzincan 13 Şubat stadı ile Erzincan dört büyüklerden birinin kuradan çıkmasını diliyor.

UMARIZ ERZİNCAN'DA OYNARIZ 

24 Erzincanspor Teknik Direktörü Bülent Akan, Adanademirspor galibiyetiyle iyi bir atmosfer yakaladıklarına işaret ederek, ''Aldığımız bu galibiyeti Erzincanlılara hediye ettik. Bildiğiniz gibi son 16'ya kaldık. Pazartesi günü kura çekimi var. Umut ediyorum ki dört büyükten biri çıkar ve inşallah yine kurada maçın oynanacağı yer Erzincan olur.'' diye konuştu.

Kaynak: aa