Düve alımına %30 hibe desteği müracaatları başlıyor

Boş ya da gebe düve alımlarında en az 20 en fazla 100 baş düve alım bedeli için %30 hibe desteğinden yararlanmak isteyen üreticiler işletmenin bulunduğu il/ilçe müdürlüklerine, başvurularını bizzat kendileri yapacaklar. 2018/21 sayılı Destekleme Tebliği ve Düve Alım Desteği Uygulama Rehberindeki şartları sağlayabilecek ve daha önce hibe desteklerden yararlanmamış gerçek veya tüzel kişiler (birlik, şirket vb.) kombine ve etçi ırklar (Simental, Kırmızı/Siyah Angus, Hereford, Limuzin, Şarole ve Belçika Mavisi ırkları ) için hibe desteği alabilecektir.

Başvuru dönemi itibari ile hibeye esas üst sınır için Bakanlığımızca "kombine ve etçi damızlık gebe düve fiyatı 10.000 TL/baş" ve "kombine ve etçi 8-13 aylık damızlık boş dişi sığır fiyatı 6.000 TL/baş" olarak belirlenmiştir."

Müracaat Şartları:

*01.01.2018 tarihinden önce Türkvet sistemine kayıtlı bir işletmesinin olması gerekmektedir.

*İşletme kapasitesi talep edilen hayvan sayısı ile uyumlu olması gerekmektir.

*Talep edilen hayvan sayısı en az 20 baş, en fazla 100 baş olacaktır.

*Destek oranı düve alım bedelinin %30 nispetindedir, Bakanlığımız düve birim fiyat üst değerini; gebe düve bedeli 10.000TL, boş düve üst değerini ise 6.000 TL olarak belirlemiştir.

*Düveler; Düve yetiştirici merkezlerinden, hastalıktan ari işletmelerden, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünden (TİGEM),damızlık sığır yetiştirici birliklerinden, süt üretici birlikleri ve Tarım Kredi Kooperatifleri (TKK) ve iştiraklerinden temin edilecektir.

*Düveler 2 (iki) yıl süre ile satılamayacaktır.

Başvuru İçin Gereken Evraklar:

*Başvuru Dilekçesi

*Başvuru Formu

*Nüfus Cüzdan Fotokopisi

*Hayvancılık/Ziraat alanında eğitim aldığına dair diploma/sertifika/fotokopisi (var ise)

*Gazi veya birinci derece şehit yakını olduğuna dair belge

*İşletmenin ari/organik niteliğine dair belge (var ise

doğu

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.