MÜSİAD Erzincan İl Başkanı Ertan Buyruk, İsrail’in Mescid-i Aksa’da gerçekleştirdiği, Harem-i Şerif’in kutsiyetini ihlal etmesi sonrası açıklamalarda bulunarak kınama mesajı yayımladı. 
Buyruk mesajında şu ifadeleri kullandı; “İsrail’in Mescid-i Aksa’da gerçekleştirdiği, Harem-i Şerif’in kutsiyetini ihlal ettiği İsrail tarafından gerçekleştirilen saldırıları lanetliyorum. 

Kudüs'ün ve Mescid-i Aksa'nın dini ve tarihi statüsünü değiştirmeye yönelik her türlü girişimin karşısında olmaya devam edeceğiz. Kudüs biz müslümanların kırmızı çizgisidir. 

Ramazan ayın da bulunduğumuz bu günlerde siyonist  İsrail polisi, işgal altında olan Doğu Kudüs'teki Mescid-i Aksa'ya çirkin bir baskında bulunması Kıble Mescidi'ne sığınan Filistinlilere ses bombası ve kauçuk kaplı mermilerle saldıran polis, yüzlerce yaralı ve göz altına alınmasına sebep olmuştur. 

Ne zaman İsrail kendi iç siyasetinde güç yetersizliğe doğru gittiğini gördüğünde Binyamin Netanyahu denilen zalim siyonist Başbakan, Kudüs’e Filistinlilere ve Gazze’ye saldırarak aklınca güç kazandığını sanıyor. 

Burada önemli olan dünya üzerindeki Müslüman ülkelerin artık buna dur diyebilmesi. Canı sıkıldığı zaman Gazze’ye, Kudüs’e saldırması insanlık suçunun önlenmemesi  akıl tutulmasıdır. Bu işler acısı durum karşısında Türkiye dışında başka müslüman devletlerin hiç birinden tepki almaması çok üzücü. 
Erzincan MÜSİAD olarak buradan siz basınızın aracılığıyla tekrar bizim kırmızı çizgimiz olan Kudüs’e, Gazze’ye saldıran İsrail’i lanetliyoruz.”

Merve KİRAZ