Erzincan'da Çağlayan beldesinde bulunan Girlevik Şelalesi kısmen buz tuttu, ortaya kış manzaraları çıktı.

Doğal güzelliğiyle ön plana çıkan Girlevik Şelalesi geceleri yaşanan soğuk havayla birlikte kısmen buz tuttu.  Ziyaretçilerine her mevsim ayrı güzellik sunan şelalenin 1 metre uzunluğundaki buz sarkıtları görenleri kendine hayran bıraktı.

Yazın serin havası ve çevresindeki yemyeşil bitki örtüsüyle, kışın ise oluşan buz sarkıtları ile ziyaretçilerin ilgisini çeken şelale, seyrine doyum olmayan görüntüler oluşturdu. Şelaleyi donduğu için ziyaret edenler bol bol fotoğraf çekip özçekim yaparak manzaranın tadını çıkardı.

Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezi'nde adrenalin bitmiyor Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezi'nde adrenalin bitmiyor

Şelaleyi ziyaret eden bir öğrenci, “Çağlayan’ımızın yazı ayrı güzel kışı ayrı güzel bir bölgemiz. Hem batımızda Dumanlı ormanları olsun, hem de güneyimizde Girlevik Şelalesi olsun gerçekten bir doğa harikası. Türkiye de eşi benzeri görülmemiş bir yer. Kışın da gördüğünüz üzere ayrı güzel. Erzincan’ımız Türkiye’nin incisi, Doğu’nun da Paris’idir” diye konuştu.

Editör: Mücahit Özdemir