Vücut şekline göre kıyafet seçimi, yüz hattına göre saç kesimi ve göz şekline göre eyeliner çekimi…

Günümüzde uyum ve bütünlük önem arz ediyor. Dış görünümde uyuma bu kadar dikkat ediliyorken her göz şeklinin aynı tarzda eyeliner çekmesi herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir. Her gözü olduğundan daha güzel gösterecek farklı eyeliner çekme tekniği bulunur.

Peki hangi göz şekline hangi tarzda Eyeliner çekilir?

Badem gözler 
Neredeyse her makyaj stilinin uyum gösterdiği  badem göz şekline eyeliner çekerken  gözün iç kenarından ince bir çizgiyle başlanır ve dışa doğru yavaşça kalınlaştırılır.

Düşük göz kapakları
Bu göz şeklinde işin püf noktası olarak makyaj daima kirpik diplerine uygulanır. Göz kapakları kapalı olduğundan, çizgi istenildiği kadar kalın çekilebilir. İnce çekilen eyelinerin görünme ihtimali o kadar az olur. Bir kedi gözü görüntüsü yakalanmak isteniyorsa, kalın ve uzun bir kuyruk, bu görüntüyü oluşturabilir. 
İşin bir diğer püf noktası ise gözün daha kısık ve küçük görünmemesi için göz altı kenarlarına bir işlem uygulamaktan kaçılır.

Aşağı bakan gözleraşağı bakan göz_1280x835
Eğer gözler aşağı doğru eğimliyse gözü yukarıya doğru kaldıracak bir illüzyon vermek gerekir. Gözün iç kenarına daha açık ve parlak bir renk kullanılır. Üst kenarın en yüksek noktasından başlayarak daha yukarı ve dışa doğru bir eyeliner çekilir. Kısa da olsa biraz daha yukarı doğru bir kuyruk çekilerek göz yukarıya kaldırılır.

Tahta kaşıklar nasıl temizlenir? Tahta kaşıklar nasıl temizlenir?

Eyeliner çekmekte zorlanıyorsanız!
Bir göz kalemiyle mümkün olduğunca kirpik dibine bir çizgi çekilir. Ardından bir fırça yardımıyla dağıtılarak buğulu bir görüntüye ulaşılabilir.