Belediye Başkanı Bekir Aksun gerçekleştirdiği Mahalle toplantılarında vatandaşlar ile bir araya geliyor karşılıklı soru cevap yapılıyor. 

Başkan Aksun Mahalle toplantılarına Yaylabaşı Yerleşkesi; Şehit Serhat, Selçuklu, Güllüce ve Alsancak Mahalleleri ile devam etti.

Belediye tarafından "MAHALLELİ Soruyor BAŞKAN Cevaplıyor"  sloganı ile başlatılan ve yoğun ilgi gören Mahalle toplantısı Yaylabaşı Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Düzenlenen toplantıya, Belediye Başkanı Bekir Aksun, MHP İl Başkanı Salih Aksu, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Birim Müdürleri, STK Temsilcileri, Ülkü, Yaylabaşı Yerleşkesi; Şehit Serhat Mahallesi Muhtarı Muhammed Mutlu, Selçuklu Mahallesi Muhtarı Süleyman Pak, Güllüce Mahallesi Muhtarı Hüseyin Kurtaran, Alsancak Mahallesi Muhtarı Ertuğrul İnnerve Mahalle halklarının katılımı ile gerçekleştirilen toplantı yoğun ilgi gördü.

Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda daha sonra 4 Yıl içerisinde Erzincan Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar ve planlanan projelerin anlatıldığı tanıtım videosu izlendi.

Programda konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı İkram Çamur Yaylabaşı Yerleşkesinde yapılan çalışmalar hakkında mahalle sakinlerine bilgiler verdi.

Göçmen kuşların Afrika- Asya yolculuğunun mola noktası: Ekşisu Sazlığı Sulak Alanı Göçmen kuşların Afrika- Asya yolculuğunun mola noktası: Ekşisu Sazlığı Sulak Alanı

Programda daha sonra mahalle muhtarları birer konuşma yaparak mahallelerinde yapılmasını istedikleri işler hakkında isteklerini anlatarak,  toplantının yapılmasından dolayı Belediye Başkanı Bekir Aksun’a da teşekkür ettiler.

Başkanı Bekir Aksun ise konuşmasında toplantıya katılımlarından dolayı mahalle sakinlerine teşekkür ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Ardından soru – cevap kısmına geçildi. Mahalle halkının istek ve sorunlarını dinleyen Başkan Aksun, Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri vatandaşların sorularını cevaplandırdılar.

Mahalleli sordu Başkan Aksun cevapladı (2)_1280x718