Simli göz makyajı için simli bir far paleti kullanabilir veya toz halinde satılan glitter ve simleri tercih edebilirsiniz.

30 Eylül - 5 Ekim A101 Haftanın Yıldızları Kataloğu 30 Eylül - 5 Ekim A101 Haftanın Yıldızları Kataloğu

Far bazı kullan

Göz makyajının kalıcı olması ve simlerinin kulanım boyunca ışıldaması ve göz altına dökülmemesi için far bazı kullanmalısınız. Ayrıca far bazları, kullandığın simli farın ışıltısının da daha yoğun olmasını sağlar.(NYX Professional Makeup Glitter Primer önerilen bazlar arasında yer alıyor)

Simli far paleti

Fırça ya da parmağınızla ürünü aldıktan sonra tampon hareketlerle göz kapağınıza uygulamanız, ürünün dağılmasını engelleyecektir. Eğer fırça kullanacaksınız, fırçanızı biraz ıslatmanız farın daha canlı ve parlak görünmesini sağlar.  Farı göz pınarlarına sürerek dikkati oraya çekebilir ya da gözünüz uç kısmına sürerek daha sıcak bakışlar elde edebilirsiniz.  Ayrıca isterseniz farklı renkleri birbirleriyle karıştırabilir ve çekicilik dozunu artırmak için minik taşlardan yardımı alabilirsiniz.
(NYX Professional Makeup Ultimate Shadow Palette - Utopia, içerisinde hem ışıltılı-metalik, hem simli hem de mat farlar barındırıyor) 

Simli eyeliner

Simli göz makyajını eyeliner ile de yapmak mümkün.  Simli eyelinerlar ile ışıltılı ve renkli bir görünüm elde edebilirsin. 

Son adımda da kirpiklerinize hacim ve yoğunluk kazandıran bir maskarayla göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.