Gördüğümüz rüyalar bazen gündelik hayatın bilinç altına yansıması bazen ise ilahi bir uyarı olarak görülür. Uyandığımızdaki psikolojimiz rüyanın olumlu veya olumsuz  olması ile ilgili bilgi verir. Herkez bir rüyayı aynı şekil ve şartlarda görmediği için herkez için objelerin anlamı farklı olabilir ama genel manada birçok obje ve durumun ne anlama geldiği tabir edilebilir. Kendi yaşam ve ruhsal duruma göre kişi bunu bazı şeylere yorup anlam çıkarabilir. 

Rüyada suya batarak boğulmak yahut normal şekilde boğulduğunu görmek; dikkatli davrandığı takdirde girişilecek işte başarılı olmaya işarettir. Bazı rivayetlere göre de: suyu boylamak sunucu boğulmak bidat işleyerek yahut günah ve isyan sonucu azap olunmaya delalet eder.

Rüyada öksürmekten veya herhangi bir nedenden dolayı boğulmak, uzun ve mutlu bir ömre sahip olacağınızın işaretidir.

Rüyada suya saplanıp ya da batıp tekrar çıkmak ve akabinde tekrar suya batmak dünya işlerine dalmaya, suya atlamak yahut düşmek suretiyle giren ve boğulmadan çıktığını gören kimse yaşadığı hayattan ders alarak kulluğa yönelir.
İnançsız birinin denizde boğulması iman etmesine işarettir. Rüyada berrak ve temiz suda boğulmak hayırlı ve çok mala erişmeye, bulanık suda boğulmak hak ile batılı birbirine karıştırmaya ve üzüntüye delalet eder.

Sudan boğulmaktan son anda kurtulan kimsenin üzerinde yeşil elbise olması ilim ve takvaya işarettir. Rüyada denizin derinliğinde boğulduğunu görmek yönetimden gelecek haksızlığa delalet etmektedir.

Sudan çıktığını ve boğulmadığını görse, dünya isleri onu dindar eder. Eğer o kimsenin üzerinde yeşil bir elbise varsa, ilim ve takva sahibi olur. Boğulduğunu ve denizin derinliklerine daldığını görse, devlet başkanı o kimseye kızar veya eziyet eder ve o kimse o azap içinde ölür.

Rüyada boğulan birini kurtarmak

Büyük hayırlara vesiledir. Bazı rüya yorumcularına göre rüyada denizde boğulan birini kurtardığını gören kimse, rakip ve düşmanlarına karşı her zaman üstün olur. Rüyada görülen su bereket ve kazanç anlamına gelir. Sudan birini kurtarmak ise, varlıklı bir kişinin yardımlarıyla maddi gelir elde etmeye delalet eder.

Rüyada Boğulmaktan Kurtulmak

Rüyada boğulmaktan kurtulduğunu gören kişinin, günahlarından arınacağına, tövbe edeceğine yorulur. Ayrıca rüya sahibinin dinine yoğunlaşacağına, Allah yolunda ilerleyeceğine delalet etmektedir.

Rüyada Birinin Suda Boğularak Öldüğünü Görmek

Rüyada birinin boğularak öldüğünü görmek, rüya sahibinin hayırlı bir eşe sahip olacağına, bekarsa evleneceğine, maddi kazancının gün geçtikçe yükseleceğine delalet eder. Ayrıca rüyada birinin suda boğularak öldüğünü görmek, kişinin mal ve mülk sahibi olacağına işaret etmektedir.

Rüyada Suda Boğularak Ölen Birini Görmek

Rüyada suda boğularak ölen birini görmek, kişinin aile hayatında büyük sorunlar yaşayacağına, sıkıntılı dönemlere gireceğine alamet etmektedir. Rüya sahibinin maddi kazancının gün geçtikçe azalacağına da delalet etmektedir.

Rüyada Suda Yürüdüğünü Görmek

Rüyada suda yürüdüğünüzü görmeniz, başarı ve müjde şeklinde algılanır. Bir konuda büyük bir başarı kazanacağınıza ve bu başarıdan ötürü çevreniz tarafından takdir göreceğinize işaret eder. Aynı zamanda beklediğiniz müjdeli bir haberi de yakın zamanda alacağınız şeklinde yorumlanır. Her anlamda hayırlı ve güzel olan bu rüya, yaşanılan güzel gelişmelerin habercisidir. Bu dönemi güzel değerlendirmenizi öneriyoruz.

Rüyada Boğulan Çocuğu Kurtarmak

İş hayatında çok zor zamanlar yaşayan rüya sahibinin, çok sevdiği ve değer verdiği insanlardan birinin vereceği büyük destek sayesinde sorunlarından kurtulacağına ve yaşadığı büyük üzüntülerin paylaşılması sayesinde tekrar mutlu bir kişi olacağına yorumlanır.

Ütü süresini kısaltacak pratik bilgiler Ütü süresini kısaltacak pratik bilgiler

Rüyada boğulmak psikolojik olarak sıkıntılı bir süreçte olduğunuzun bir yansımasıda olabilir.