Ses estetiği ile hayal ettiğiniz sese kavuşabilirsiniz Ses estetiği ile hayal ettiğiniz sese kavuşabilirsiniz

Kozmetikte, merdiven altı ve taklit yöntemiyle satılan ürünlere dikkat edilmesi gerekiyor. Güzelleşmek için kullanılan bazı kozmetik ürünlerde kimyasal maddeler bulunabiliyor. Uzmanlar kozmetik alırken nelere dikkat edilmesi konusunda bazı uyarılarda bulundu. 
Güzelleşmek için, yasal olmayan yollardan alınan bazı kozmetik ürünlerinde kimyasallara rastlanabileceğini belirten Uzmanlar, güvenilir yerlerden kozmetik ürünleri almaları konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu. 
Uzmanlar açıklamalarında ; “Kozmetik ürün alırken doğal ve saf olmasına özen gösterilmeli, içerisinde katkı maddelerinin fazla olmamasına özen gösterilmeli. Alacağınız ürünün üzerinde kullanma talimatı, son kullanma tarihi, içerisinde bulunan maddeler yazıyor olmasına dikkat edilmeli. Kozmetik ürünün ambalajında, son kullanma tarihinin yanında raf ömrü de yazar. Şunu unutmamalısınız ürünlerin raf ömrünün uzun tutulması için ek koruyucu maddeler ekleniyor bileşenlerine. Raf ömrü uzun olan ürünlerden elinizden geldiği kadar uzak durmanızda fayda var. Biz güzellik uzmanlarının bir deyişi vardır, her kadın güzeldir, yeter ki güzelliğini kullanmasını bilsin. Bu güzelliğin sırrı da tabi ki doğru ürün kullanmaktan geçiyor. Biz burada doğru, kaliteli ve yasalara uygun ürünler satıyoruz. Bazen maddi imkansızlıklar nedeniyle vatandaşlar merdiven altı ürünlere yönelebiliyor. Ve bazen geri dönüşü olmayan ciddi sağlık sorunları yaşayabiliyorlar. Ciltlerde kaşıntı, tahriş, kızarıklık ve döküntüye neden olabiliyor. Vatandaşlarımızın bu konuda çok dikkatli olmalarını istiyoruz. 
Kozmetik ürünlerinde yönetmeliğe göre yasaklanmış bazı maddeler vardır. Alınan her üründe bu maddelerin olup olmadığını kontrol edilmeli. Örneğin, el sabunlarında triklosan triklorokarbon zararlı olarak öngörülmektedir. Aynı zamanda ojelerde formaldehit, tolüen, DBP yasaklanmıştır. Tıraş kremlerinde saç jölelerinde nanifenol denilen madde de yasaklanmıştır. Ancak birçok üründe bu maddeler var ve bizim evlerimize rahatlıkla girebiliyor” dediler.