Kenan Tat Kimdir ?

1981 yılında Erzincan Üzümlü ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Üzümlü merkez ilkokulunda, ortaokul ve lise eğitimini Erzincan İmam-Hatip lisesinde tamamladı. Ara vermeden ilk yıl girdiği Üniversite sınavını kazanarak Atatürk Üniversitesi Erzincan Eğitim Fakültesi sınıf öğretmenliği bölümünden 2003 yılında mezun oldu. Mezun olur olmaz Erzincan Tercan ilçesinde sınıf öğretmeni olarak memuriyete başladı.

Yüksek Lisansını 2011 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Eğitim Yönetimi Denetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi alanında tamamladı. Yine 2011 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde yerel yönetimler bölümünü bitirerek yerel yönetimler uzmanı unvanını almıştır. Okumanın yaşı yoktur düsturunun izinden giden Kenan TAT, 2013 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi kamu yönetimi bölümünü bitirerek 3.üniversite diplomasını almıştır.

2011 yılında Sabancı Kız Yetiştirme yurdu müdürlüğüne atanan Kenan TAT, yaptığı başarılı çalışmalarla kısa sürede kendini kurum personeline ve çocuklara sevdirmiştir. Uyguladığı projelerle yurt çocuklarının akedemik başarılarında artma olmuş ve çocuklar arasında baba müdür unvanını almıştır.

2011-2013 yılları arasında Kız Yetiştirme yurdu müdürlüğü yapan Kenan Tat, Mayıs 2017’ye kadar da Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığı Erzincan İl müdürlüğü Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü olarak çalıştı. Mart 2016 da girdiği görevde yükselme sınavında Türkiye 11.cisi ve 2017 şubat ayında girdiği görevde yükselme mülakatında Türkiye birinci oldu ve Trabzon Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak atandı. Yaptığı başarılı çalışmalar ile valilik tarafından başarı ödülü ile ödüllendirilen Kenan TAT, 28 Şubat 2018 yılında PTT Genel Müdürlüğü'ne Daire başkan yardımcısı olarak atandı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. Memur-Sen'e bağlı Eğitim-Birsen ve Sağlık-Sen de yönetim kurulu üyesi ve ilçe temsilcisi olarak görev yaptı. Halen Ankara'da faaliyet gösteren ERDEF Erzincan Dernekler Federasyonun'da Başkan vekili ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.