Aşırı sosyal medya kullanımı benlik algısını olumsuz etkiliyor Aşırı sosyal medya kullanımı benlik algısını olumsuz etkiliyor

Sonbahar aylarının gelmesi ve okulların açılmasıyla beraber çocukların kapalı ve kalabalık ortamlardan dolayı sık hastalandıklarına dikkat çeken uzmanlar, okul döneminin başlamasıyla beraber özellikle mevsim dönüşünün bu döneme denk gelmesi ve çocukların da toplu alanlarda yaşama zamanının çoğalmasının virüs hastalıklarının çoğalmasına neden olduğunu söylüyor.
Uzmanlar, özellikle bu dönemde el, ayak ve ağız hastalığı gibi koksaki virüsün neden olduğu RSV virüs gibi bronşiyolit seyreden, rino virüs gibi nezleyle seyreden, rota virüs gibi göz enfeksiyonları, ishaller ve yüksek ateşle seyreden virüs hastalıklarının bugünlerde ebeveynlerin tedirginlikle en çok ziyaretlerine neden olan şikayetler olduğunu söyledi.
Çocuklarda, özellikle ilk defa anaokuluna kreşe giden çocuklarda geçen yıllara oranla hastalık sayısının artması doğal olarak bekleniyor. Yaklaşık olarak 3 yaşına kadar ev ortamında izole olarak tek başlarına büyüyen bir çocuğun okula gitmesi ve bu çocuklardan virüsleri kapması doğal bir süreçtir. Bu dönem yapılacak en önemli işlemler hijyen ve izolasyon. Özellikle anne ve babalardan kreş ortamında anaokulunda ya da okul ortamında çocuklar ateşliyse burnu akıyorsa çocukları 2-3 gün okula göndermeyerek bu akut dönemi evde geçirmeleri sağlanmalıdır.