Diş Macunu, Duş Jeli, Bebek Kolonyası ve Torku Ürünlerinde BİM İndirimi! 10 Ekim 2023 BİM Aktüel Ürünler Kataloğu Diş Macunu, Duş Jeli, Bebek Kolonyası ve Torku Ürünlerinde BİM İndirimi! 10 Ekim 2023 BİM Aktüel Ürünler Kataloğu

Duvar Kağıdı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken .. Püf Nokta
Salonunuza veya odalarınıza farklı bir hava katmak için ev dekorasyonlarının vazgeçilmezi olan duvar kağıdı seçecekseniz bu noktalara dikkat edin
Duvar kağıtları dayanıklılığı, yenileme ve uygulamadaki kolaylıklarının yanı sıra çeşitleri ve renklerine göre de odanın tarzını belirleyici özelliğe sahip.
1-Duvar kağıdı seçerken ilk olarak tırnağınızla kağıdın üzerine sürtmeler yaparak dayanıklılığını kontrol edin. Şayet çizilme, soyulma ve yıpranma gibi durumlar oluyorsa bu duvar kağıtlarını almayın. Duvar kağıdının kalınlığı çok önemli. Eğer duvar kağıdınız iyi bir kalınlığa sahip değilse bir süre sonra yıpranıp yırtılabilir. Bu yüzden duvar kağıdının kalınlığına dikkat edin.
2- Dayanıklılık açısından en yüksek kaliteye sahip ürünler İtalyan duvar kağıtları olarak bilinir. Bunun tam tersi olarak yumuşak dokulu olmalarından ötürü dayanıklılığı zayıf ürünler ise Alman duvar kağıtlarıdır.
3- Eğer duvarınızda çıkıntılar varsa veya malzemesi uygun değilse duvar kağıdı uygulamayın. Düz ve betonarme (alçılı veya alçısız) yüzeylere duvar kağıdı uygulanması daha uygun.
4- Konsepte göre ilerleyin. Çok çeşitli duvar kağıtları var. Bunların arasından seçim yapmak gerçekten çok zor olabiliyor. Ama konsept olarak ilerlerseniz çok hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz. Konseptimiz papatya gibi bir ev yapmaksa sarı beyaz ana renkleri tercih edebilirsiniz.
5- Duvar kağıdı çeşitleri neler? Duvar kağıtlarının temizlik açısından kolay silinebilir ve kullanıma elverişli olması gerekir.  Burada en sağlamı; tekstil tabanlı duvar kağıtlarıdır. Yırtılmaya ve yıpranmaya dayanıklıdır. Kağıt duvar kağıtlarından uzak durmak gerekir (bebek odasında kullanılabilir). Silinebilir, vinil tabanlı duvar kağıtları daha çok tercih edilir. Vinil kağıtlarda pvc laminasyonu uygulanır. Duvar kağıtlarından beklentinizi belirleyip ona göre seçim yapın.
6-  Doğal ve sade bir görünüm bazen zorlayıcı desenlerden çok daha iyi sonuç verebiliyor. Evinize yakışacak bir tasarımda sadeliği göz ardı etmeyin. Minimalist desenler evinize çok daha ağır ve tarz bir hava katabilir.
7-  Duvar kağıdını her usta uygulayamaz. Bu yüzden doğru ustayı bulmanız önemli. Pek çok kişi ithal duvar kağıtlarının bir süre sonra duvarından ayrıldığını söylüyor. Duvar kağıdının kenarları düzgün kesilmiş olmalı. Islatılarak sökülebilmeli.
8- Karanlık veya loş bir odaya koyu renkler uygulamayın. Doğru ışık şiddeti oldukça önemli. Akşam saatlerinde iyi aydınlatılmayan bir salonda da aynı şekilde koyu renkler tercih etmeyin. 
9-  Küçük odalara,  çok kapı ve pencereli mekanlara, duvar kağıdı uygulaması yapılacaksa koyu renkli ve desenleri büyük kağıtlar kullanmayın.
10- Göz bozukluğu gibi bir probleminiz varsa asla şeritli duvar kağıtlarını seçmeyin onun yerine desenli olanları tercih edin.