Oluşturulan itiraf sayfalarında herkesin birileri ile ilgili yorum yapabildiği, bazı öğrencilerin dalga konusu olduğu, kişileri utandırmaya yönelik paylaşımların da yapıldığı görüldü.

İtiraf sayfası platformlarında kişiler farklı hesaplarla, farklı kişi isimlerini kullanarak, yorum ve uygunsuz mesaj göndererek sayfada bulunanları rahatsız edebiliyorlar.

Okul itiraf sayfasında öğrenciler dışında her yaştan kişiler de bulunuyor. Özellikle öğrenci olmayanların ve büyük yaşta kişilerinde rahatlıkla yorum ve uygunsuz paylaşımlar yapabildikleri öğrenci platformları, her geçen gün daha da zararlı bir hale geliyor. Bu sayfalarda hedef seçilen kişileri etkilemeye, korkutmaya, kızdırmaya ya da utandırmaya yönelik içerikler rahatlıkla paylaşılabiliyor.

Şehit Er Emrah Gündüz son yolculuğuna uğurlanıyor Şehit Er Emrah Gündüz son yolculuğuna uğurlanıyor

Bazı sayfa yöneticilerinin öğrenci olmaması ise siber zorbalığa doğru giden itiraf sayfası furyasını daha da tehlikeli hale getirebiliyor.

Erzincan halkı ise konu ile ilgili, Emniyet Siber Suçlarla Mücadele birimlerinin bu tür zararlı sayfaları denetlemesi gerektiğini savunuyor.