Sivas merkeze yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta bulunan İnceyol köyünde yoğun yağışlardan sonra boş tarlalarda açan mor çiçek kara yonca bitkisi doğada renk cümbüşü oluşturdu. 

Görsel şölen oluşturan kara yonca tarlası fotoğraf severlerin de ilgisini çekti.  Tarlayı gören vatandaşlar anı ölümsüzleştirmek için kara yoncaların arasında bol bol hatıra fotoğraf çektirdi.

15 baş safkan elit Arap koşu tayı açık artırma usulüyle satılacak 15 baş safkan elit Arap koşu tayı açık artırma usulüyle satılacak

“Çiçekler güzel bir manzara oluşturuyor”
İnceyol Köyü Muhtarı Harun Şahin, köy girişinde bulunan mor çiçeklerin güzel manzara oluşturduğundan bahsederek, “Bu çiçeğin türü kara yonca. Bu çiçek Haziran aylarında çıkar ve çok yararlıdır. Bu sene yağmurların çok yağmasından dolayı hiç kuruma yapmadı. Çiçekler güzel bir manzara oluşturuyor” dedi.

“Hoş bir kokusu ve güzel bir görüntüsü vardır”
Köy sakinlerinden Ömer Hoşnut, Kara Yoncaların hoş bir kokusu ve güzel bir görüntüsü olduğundan bahsederek, “Kara yonca çiçeği bizim köyümüzün birçok yerinde çıkar ve genellikle tarlalarda biter. Hoş bir kokusu ve güzel bir görüntüsü vardır. Bu çiçek hayvanlara baya yararlıdır. Çiftçiler bunu tırpanla biçerek hayvanlara yedirirler. Meraklı insanlar dağlara çıkıyorlar, fotoğraf çekiniyorlar.