Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Başpınar İlkokulu, Büyük Çakırman İlkokulu ve Günebakan İlkokulu'nu, Hancı Çiftliği İlkokulu ve Karadiğin İlkokulu ile Gülhanım Celal Toraman Ortaokulu'nu ziyaret etti.

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, ilk olarak okul ziyaretleri kapsamında birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan ilimiz Başpınar İlkokulu, Büyük Çakırman İlkokulu ve Günebakan İlkokulu'nu ziyaret etti.

Ziyarette, okul yöneticileri, öğretmen ve yüz yüze eğitim faaliyetine başlayan öğrencilerle buluştu. İşlenen derslere de iştirak eden İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, salgın sürecine dikkat çekerek maske, mesafe ve hijyen kurallarını hatırlattı. Yüz yüze eğitimin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için bu kuralları harfiyen uygulamamız gerekmektedir dedi. Sınıfta işlenen dersleri can kulağıyla dinlememizi, evde tekrar yapılması gerektiğini ifade ederek, 2021-2022 eğitim öğretim yılının sağlıklı ve başarılı olması temennisi ile okullardan ayrıldı.

l Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, okul ziyaretleri kapsamında daha sonra birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan ilimiz Hancı Çiftliği İlkokulu ve Karadiğin İlkokulu ile Gülhanım Celal Toraman Ortaokulu'nu ziyaret etti.

Ziyarette, yüz yüze eğitim faaliyetine başlayan öğrencilerin işledikleri derslere iştirak eden İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN, salgın sürecine dikkat çekerek maske, mesafe ve hijyen kurallarını hatırlattı. Geçtiğimiz bir buçuk yıl içerisinde yaşadığımız salgın sürecinde okullardan uzak kalmanın ne kadar eğitim hayatımıza etki ettiğini hep birlikte gördük, bu nedenle yüz yüze eğitimin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için bu kurallara harfiyen uygulamamız gerekmektedir dedi. Sınıfta işlenen derslerinizi can kulağıyla dinleyerek evde tekrar yapılması gerektiğini ifade ederek, eğitim öğretim yılının sağlıklı ve başarılı olması temennisi ile okullardan ayrıldı.